Anneyi mutlu etmek?

Merhaba
Okuz oldugumdan dogum gununu unuttum annemin. Ustunden 3 gun gecti ve kendisi hatirlatti unuttugumu.
Bu aksam ya da yarin gun boyunca yapilabilecek seyler gidilebilecek yerler icin sizden oneriler istiyorum.
Aklima gelenleri siralayayim. Bu aksam alisverise goturmek, sonrasinda sahilde bir cafede sahlep icmek. Yarin sinemaya, sonra gitmedigi muzelerden birine goturmek. Bu aksam manzarasi olan bir yerde yemek vs.
Bu arada kendisi pek genc degil, uzun sure yuruyemiyor, arabayla gidecegimizden otopark da sorun. Bunlari goz onunde bulundurunca hicbi sey bulamadim. Anneyle disarida nerelere gidilir hic bilgim yok bi yardim edin.

git anneni öp,doğumgününü unuttuğun için özür dile,seni seviyorum de.acayip mutlu olur.başka bişeye gerek bile yok.

  • rock n roll  (14.12.13 17:38:29)
yolun ortasına park et mutlu olacağı şeyleri yap.evlatta olsan içinde üzüntü duymuştur. elini öp hadi çıkıyoruz de.sahlep olabilir yemek olabilir. sen bilirsin hoşlandığı şeyleri.

  • later  (14.12.13 17:40:31 ~ 17:43:39)
Tabi bu bule yeterliydi dogru soyluyosun. Ama bir kereligine normalden fazla bi caba vermek istiyorum zamanimi ayirmak istiyorum. Dedigim gibi hic bi yere goturmedim kendisini, nereye gidilir onu bile bilmiyorum

  • zunuduko relkirbet  (14.12.13 17:41:50)
anladığım kadarıyla istanbul'dasınız. anneniz fazla yürüyemiyorsa onu pera müzesine götürün.

pera müzesinin yakınında otopark var, araba ile ya da taksi ile gidebilirsiniz.

neden pera'yı öneriyorum? çünkü küçük bir bina. bir apartman dairesi büyüklüğünde 5-6 katlık bir yer. her katında bir sergi salonu var. asansörle çıkılıyor.
en önemlisi ve bence en güzeli giriş katında çok güzel bir kafe var. kaliteli bir yer. fiyatları orta halli pahalı değil.

kısa sürede dinlene dinlene müzeyi gezer aşağı kafeye inersiniz.

kafe çalışanları ile konuşup annenize böyle bir mumlu kutlama yapabilirsiniz. anne öküzlüğümü affet dersiniz.
  • mea maxima culpa  (14.12.13 17:53:04 ~ 17:53:57)
arkadaş yazsanız bir de ne yaptınız. insan merakta kalıyor.

anneni bir yere götürdün mü? yoksa annen hala aferin benim öküz oğlum mu diyor :)
  • mea maxima culpa  (17.12.13 11:52:13)
Hala aferin benim okuz ogluma diyor tabi.
Elimden geldigince gunu degerlendirmeye calistim. Eski arkadasiyla gorusmeye sakarya'ya goturdum. Aksama dogru sultanahmette manzarali bi restoranda yemek yedik. Oradan bebek sahile gidip usuyene kadar oturduk sohbet ettik. Erkeklik gururu denen illet yuzunden anca eve donerken ustu kapali ozur dileyebildim:)

Pera muzesi guzelmis, keske daha once gorebilseydim cevabi.
Tesekkurler crvaplar icin.
  • zunuduko relkirbet  (08.01.14 00:06:48)
oooo çok güzel şeyler yapmışsınız.

Pera müzesine de başka bir gün gidersiniz :)
  • mea maxima culpa  (08.01.14 00:10:51)