Gelmiş geçmiş en popüler insan kim sizce?

dini kişilikleri saymazsak tabi..

Madonna..

  • redeath  (14.12.13 11:55:04)
Michael Jackson

  • rn  (14.12.13 11:57:31)
Newton herkes tanıyor adamı.

  • basond  (14.12.13 11:59:56)
Dunyanin hangi kosesinde dini, egitim seviyesi veya milleti ne olursa olsun hangi cocuga ya da yetiskine sorarsaniz sorun Noel Baba'yi bilir.

Tabi Noel Baba'nin dini bir kisilik olmadigini farkettiyseniz bucevap gecerli.
  • crown  (14.12.13 12:02:43)
Einstein
Elvis
Mozart
Kennedy
Shakespeare
Hitler
Newton
Picasso
MJ
  • neyleyim  (14.12.13 12:02:52)
ne madonnası yav? gelmiş geçmiş en popüler olabilmesi için bence bir kere "eski" olması gerekir.

ben da vinci diyorum veya einstein diyorum. şarkıcıları türkücüleri eledim. elvis presley'i, madonna'yı falan kim nerden bilsin lan, her yer gelişmiş ülkeler gibi değil ki.

ama da vinci'yi, einstein'ı tek bir kitabı olan bir ülkede bile çocuklara anlatırlar, öğretirler diye düşünüyorum. bence da vinci'yle aynştayn.
  • der meister  (14.12.13 12:09:07)
büyük iskender
sezar
cengiz han
napolyon
hitler
  • bass solo take one  (14.12.13 12:13:45)
Maradona ve Pele de bu listede kendine yer bulur ama Charlie Chaplin en tanınanların başında gelir

  • rn  (14.12.13 12:19:36)
ahmet abi, tekel savaşçısı. ingilterede bile adam ahmet abi was turk right? dedi

altıma sıçıyordum gülmekten
  • GibsonRules  (14.12.13 12:20:32)
Dünyayı Avrupa ve Amerika'dan ibaret sayıyorsanız eyvallah da, bi de midesini düşünmekten önünü göremeyecek hale gelmiş Afrikamız vardır ki Madonna'yı yolda görse tanımayabilir ama muhtemelen Mandela'yı bilir. Dünya halkının kültürleri ve bilgi öncelikleri çok farklı bence böyle bir genelleme için.

  • saatgeceninonikisi  (14.12.13 12:35:25)
Michael jackson

  • japon askeri  (14.12.13 12:42:07)
çok ama çok ilkel kabileler var, adem babayı bile bileceklerini sanmıyorum.

o değil de, bu soru için bence belli bir alan belirlenmesi gerekir, çünkü bahsettiğim ilkel kabilelerin hiçbir şeyden haberleri olmayacaktır. hani hristiyan misyonerliğinden dolayı adem ve adem'den çok da isa'yı söyleyebilirdik -hristiyan kültüründen bahsedersek, isa daha popüler olsa gerek- ama onların da gitmediği, gidemediği yerler elbette olmuştur.
  • pasp  (14.12.13 13:50:21)
hitler cok iy bilinir de, ne kadar populerdir orasini bilmiyorum.

gelmis gecmis denince, evet, der meister'in kafa gene duzgun calismis,

leonardo da vinci

ama populerlik isin icine girince, noel baba'nin popisi daha uskek kimin...
  • compadrito  (14.12.13 13:50:29)
link bulamadım ama araştırma vardı konu hakkında, dini kişilikleri çıkartırsak einstein, elvis ve michael jackson başı çekiyordu.
da vinciyi değil de monalizayı herkesin tanıma ihtimali var diye düşünüyorum arada yani illa ki monalizayı görmüştür, şu uçağa mızrak atan daha önce medeniyetle teması olmayan kabile hariç.

  • kyha  (14.12.13 14:12:47 ~ 14:13:58)
Hitler..

  • redeath  (14.12.13 14:34:32)