elektrikçi kardeşlerim

şimdi bende sennheiser'ın dc 5V 0.5A özellikli bir vericisi var. bunu arabada kullanmak için çakmak girişini nasıl kullanabilirim?

cihazın adaptörünün inputu şehir şebekesi (haliyle amk) outputu ise 5V 500 mA.

bunun için çakmak girişini şehir şebekesi girişine çeviren dönüştürücü kullanmam yeter mi yoksa cihazın adaptörünü devreden çıkarıp çakmak girişinden direkt vericiye giden bir dönüştürücü mü kullanmalıyım?

bilmem anlatabildim mi, ne olur bir yardım edin + cihazın başına bir iş gelmemesi lazım bir daha sittin sene alamam

500mA veren bir 12V-5V dönüştürücü kullanmanız işinizi görür.

  • johan sebastian  (13.12.13 13:55:11)
alima gelen ilk mantigi yaziyorum, cakmaga linkteki donusturucuyu takacaksin

www.bitenekadar.com

cikista sehir sebeken hazir, ona da cihazin adaptirunu takacaksin adaptor cikisini da haliyle cihaza.
  • Golgi  (13.12.13 13:58:12)
en kolay ve pahalı seçenek golginin verdiği linkteki gibi hazır bir ürün almak.

en kolayı telefon için bir araç şarj cihazı, yanlış hatırlamıyorsam hepsi 5 volt veriyor. amperi de yeterli gelir.

anlarım kendim yaparım dersen bir adet entegre ile neydi adı LM317 bir entegre ve birkaç direnç ile istediğin voltajı ayarlarsın.
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (13.12.13 14:40:11)
lm 317 ile voltaji degil akimi sabitleyebilir ama arabaniin icinde tuhaf olur, ilk secenegin 12-5v 500 ma donusturucu bulmak olsun olmadi benim linkteki aparati al usb cikisi falan da var aletin telefon da sarj edersin.

  • Golgi  (13.12.13 15:03:12)