İştah kesici herhangi bir şey?

Tok olmama rağmen yemek yemek isteğine sahip bir insanım. Bu iştahı kesmek için ne yapmak gerek ki? Malum kilo olayları...

aynı dertten muzdarip biri olarak ;
anında koca bir bardak su iç geçiyor.
bir de spora başladım ve iştahım azalmaya başladı biraz.
  • ground  (29.04.09 22:03:28)
(bkz: grissini) alışkanlık yap kıtır kıtır.
bakmışsın açlığın geçmiş. bakmışsın kiloların gitmiş

  • hikaye mesture  (29.04.09 22:18:35)
  • clementine  (29.04.09 22:24:55)
Sağlıkla ilgili bir sorun olabilir mi emin değilim; ancak benimki biraz zevk sanırım :).
edit: Geçen sene diyetisyene gittiğimde kan aldırmıştım test falan yapmışlardı bir anormallik yoktu. Sadece şekerim biraz yüksek çıkmıştı, anormal değilmiş sanırım o da.

  • loralynn  (29.04.09 22:30:14 ~ 22:44:57)
sigara (=

  • ben sen o  (29.04.09 22:46:41)
Sigara iç ya da uyu bence =)

  • only alcoholica  (30.04.09 02:48:07)
Eğer aynı zamanda kiloluysan kesinlikle insülin direnci olayına bir baktır. Çünkü kilolu olmanın da başlıca sebebi olabilir. Ayrıca yanlış bilmiyorsam ilerleyen süreçte şeker hastalığına gidiyor bu olay.

  • wallcan  (30.04.09 03:30:06)
sıksık az az
şekersiz yağsız lifli olarak günde 6 öğün tadında yemek gerekiyor

bu menülerden de zevk almaya çalışmak lazım zamanla öğreniyor insan 10 numara oluyor hayat bi bakmışın 19kilo vermişsin
  • demlikposet  (30.04.09 09:09:55)
mehmet öz bunun için yemek yemeği isteği gelince öncelikle su içmeyi öneriyor. çünkü bazen açlık hissi sandığımız şey susuzluk olabilir. öte yandan derin nefes almak da unutulmamalı. susuzluk değilse o zaman tuzsuz badem, fındık veya fıstık (tuzsuz bu da) yenilmeli. kuruyemişlerin hem tokluk hissi verdiğinden hem de içerdiği faydalı yağlar ve protein sayesinde vücuda ve kasların uyanmasına da yardımcı olduğu belirtilmekte. ayrıca tatlı aşerdiğinizde çubuk tarçın tavsiye ederim. hem tarçın şeker duyarlığını da artırır.

ve sigara içmeyin! bunu sadece "sigara sağlığa zararlıdır" söylemi içinde demiyorum. ama aynı zamanda uzun vadede hiç de kilo vermenize / kilo almamanıza yararlı değil, zararlıdır. bu konudaki efsaneleri unutun.
  • beccaria  (30.04.09 15:19:52 ~ 15:21:18)