Gözün önünde sarı noktalar görmek sıkıntı mıdır ?

selamlar

annem bir süredir baktığı yerlerde sarı noktalar,benekler görüyormuş. şimdi yanıma geldi duyuruya sorar mısın sıkıntılı bir durum mudur dedi (kendisi en az benim kadar yardımlarınızdan faydalanıyor :) ) kendisi gözlük kullanıyor tv ve gazete okurken. uzak ve yakında problemi var. birsüredir de bu nokta görme olayı başlamış. sıkıntılı mıdır doktora gitmek gerekir mi yoksa belirli bir süre sonra geçiyor mu ?

www.dunyagoz.com

tabi siz burda görülenlere o kadar takmayın. hasta gelsin de kazıklayalım diye büyütme ihtimalleri çok yüksek.

edit: "Dünyagöz Antalya'dan Op.Dr. Aylin Koç, 75 ila 85 yaş arası her üç kişiden birinde görülen sarı nokta hastalığının kalıtımsal risk taşıyan ve sigara içenlerde görüldüğünü söyledi."

her üç kişiden birinde göründüğünü ayrıca burgulayayım da telaş yapmayın.
  • sarhosken alinan hesap  (11.12.13 22:17:37 ~ 22:18:43)
Bende de benzer bir durum olmuştu, gözümün önünde uçan cisimler görüyordum. Doktor, gözün içinde bi sıvı eksikliği durumu gibi bir şey tasvir etmişti; sebep oymuş. Bir süre devam etti ama artık olmuyor. Çok sıkıntılı bir şey değildir muhtemelen ama bir bilene danışmak her zaman iyidir.

Annenize sevgiler.
  • pandispanya  (11.12.13 22:17:41)
Bende de oldu bu problem bir müddet. Doktor "auralı migren" gibi bir şey demişti. Çok üstüne düşmedim, hâlâ arada oluyor ama idare ediyorum. :)

  • kivilcimin kirkta biri  (11.12.13 22:18:27)
"floaters" olarak aratın. buysa çok önemli olmayabilir. başka sebepleri olmakla birlikte genelde yaşla birlikte artan bir şey. gözün arkasında protein benzeri birikmelerin gölgesi olarak açıklamıştı bir doktor.

  • yellow brick road  (12.12.13 11:31:41)