Sevgiyi belli edememek/ Romantik olamamak

Sanırım bende sevgimi gösterememe durumu var. Sevgilimin bana karşı yaptıklarını, inceliklerini düşününce, onu sevdiğimi onun kadar belli edemediğimin farkına vardım.

Galiba romantik ya da düşünceli bir yapımın olmamasından böyle. Ki kendimi düşünceli biri olarak görürdüm ilişkiye başlayana kadar. Belki de ilk ilişkim olmasından ötürüdür bilemiyorum ama ben de onun için bir şeyler yapmalıyım diyorum. Ona ufak sürprizler mi yapmak gerekir, onu düşündüğümü nasıl belli edebilirim, siz neler yapıyorsunuz ilişkilerinizde?

google'dan bak ya anlatmaya çok üşeniyorum.

  • mrz breezy  (14.12.13 03:33:21)
romantizm bende de yok da, onu düşünmek; mesela onun tedarikçisi olmaktır. yani uyuyup kalırsa üzerine battaniye örtmek, yaş pastayı muzlu sevdiği için muzlu almak gibi.

  • cemiyetin unlu simasi  (14.12.13 03:38:49)
sevgini belli edemediğin her geçen gün sevgilinin sana karşı hisleri değişecek öncelikle bunun farkında olmalısın. yani soğur insan.. ''cemiyetin unlu simasi'' nın dediği gibi sevgi yapay şekilde gösterilebilen bir şey değil. uyuduğunda üzerini örtmek, uyanmasın diye sabaha kadar kıpırdayamamak, yolda yürürken arabalar geçiyor diye eline sıkı sıkı yapışmak bunlar hep sevgi kaynaklı motor refleksler. istem dışı olur başka türlü yapamazsın. vıcık vıcık romantizm gerekli değil elbette. fakat kendinden verdiğin çok ciddi ödünler varsa ya da yaptığın fedakarlıklar en çok bunlar gösterir sevgini, karşı tarafa değer verdiğini..

  • insomni4c  (14.12.13 07:24:34)
onun sevdiği şeylerin farkına varıp buna özen gösterebilirsin, düşünür, düşündüğünü belli edersin. pastanın muzlu olması, ya da üşütmüşken eve nane limon alıp gidip kendin hazırlamak gibi. abartılı şeyler şart değil. tv izlerken dizlerine yatırır saçlarıyla oynarsın. canının sıkkın olduğu bir gün en sevdiği çikolatayı, filmi vs alır gidersin en fazla ayda yılda bir olacak şekilde çiçek de alabilirsin ama çok büyük jestler yaparsan sürekli çıtayı yükseltmen gerekir

  • aradim aradim yok  (15.12.13 19:00:14)