excelde yardım istiyorum??

arkadaşlar excelde elimde 3000 şirketlik bi liste var. 3 sütun halinde, şirket adı, adresi, ülkesi yazılı. şimdi bu liste içinde bazı şirketler iki kere yazılmış. onların hangileri olduğunu bulup listeden silmem gerekiyor. 3bin şirkete tek tek bakıp silmekten gözüm yoruldu. var mıdır kısa bi yolu yada excel formülü bunun için?

data>remove duplicates

  • [silinmiş]  (10.12.13 14:54:16)
yukarıdaki işlemi yaparken seçimi genişlet seçeneğini de seçmeniz gerekir. yoksa diğer sütunlar karışır.

  • himmet dayi  (10.12.13 14:56:27)
türkçesinde veri>yinelenenleri kaldır mı yapmalıyım?

  • nobeard  (10.12.13 14:58:06)
evet.

  • [silinmiş]  (10.12.13 15:15:05)
douchebag'in yöntemi daha iyimiş ama başka bir yolunu daha söyleyeyim. Biraz daha esnek bir yol. Benzer isimleri de bulmuş olursun.

Dosyanın sırası önemliyse en başa bir sütün daha ekle. Buraya 1'den 3000'e kadar sıra numarası yazacaksın. Sonra isme göre sırala listeyi. Tekrarlanan isimleri sildikten sonra. Sıra numarasına göre tekrar sıralar ve numaralarını silersin.
  • zombi  (10.12.13 15:27:12)
çok teşekkürler arkadaşlar.

  • nobeard  (10.12.13 15:53:36)