Mayıs celp dönemi

bu dönemde askere gitmek mallık mıdır ey ahali? herkes aralık ağustos diye yırtınıyor vardır bi bildikleri diyerekten mayıs ayında gitmek mallık mı acaba diye düşünmekteyim sıcak vb. şartlar yüzünden

Sıcak: Ot yoldururlar, taş toplatırlar.

Günler uzun: Hava kararana kadar canınıza okurlar.
  • tzum_tzum  (10.12.13 14:07:08)
sıcakta gidilmez soğukta gidilmez ağustosta gidilmez şubatta gidilmez. aslında bu mnakodumun askerliğine hiç gidilmez de gidiyoz işte.

  • ooziee  (10.12.13 14:37:00)
valla ne iş yaptıracakları şansına kalmış ot yolmazsın taş toplamazsın belki ama kesin olan koğuş haddinden fazla apış arası, ter ve ayak kokar. duş sıkıntılı olursa işin zor.

  • gaza gelen  (10.12.13 16:00:45)
Mayıs'ta bal gibi de gidilir. Kısa dönem için bana göre en uygun dönemdir. Kendine bir sor bakalım sıcağı mı tercih edersin soğuğu mu? Ayrıca haziran-temmuz-ağustos dönemi rütbeli personelin tayin & tatil zamazingoları olduğundan aşırı aktivite olmaz. Ramazan ayı da denk geldiği için muhafazakar bir yere düşersen o ay çok daha hafif geçer. Tatbikat ve eğitim dönemi eylülden itibaren çılgın atmaya başlar.

  • licorne  (10.12.13 17:37:07 ~ 17:38:33)