Mustafa Balbay tekrar gider mi hapse?

Bugün milletvekilliği için yemin edecekmiş.

Milletvekillerinin dokunulmazlığı var.

Tekrar hapse gönderebilirler mi?

milletvekili olduğu sürece ve dokunulmazlığı kalkmadığı sürece gönderemezler.

zaten kendisinin cezası belli olmuştu (34 yıl) buna rağmen yargılama süresince hapis yattığı için ve bu sürecin gereğinden fazla uzaması nedeniyle anayasa mahkemesi "uzun hapis süresi seçilme hakkına engel olmamalı" kararıyla kendisinin tahliye edilmesi gerektiğini belirtti. ve dün itibariyle artık aramızda. umarım bir daha da girmez.
  • himmet dayi  (10.12.13 10:45:54 ~ 10:46:05)
onu cemaat cikardi. cünkü cemaat simdi rte ve akpye karsi. rteyi yipratmak icin kullacaklari bir alet olacaktir.
yargiya acayip bir sekilde nufus etmis olan cemaat isterse rte bile hapse girer.

  • fleshbloodmore  (10.12.13 10:48:29)
bu davalarda diretenin cemaat olduğunu akp'nin daha gevşek olduğunu çıkarıyorum twitlerden.

  • syangela  (10.12.13 10:55:48)
34 yıl ceza aldı zaten. Bu üst mahkeme tarafından onanırsa, ilk mecliste milletvekilligi dusurulecek, sonra da hapse gonderilecek.

  • comptrol  (10.12.13 10:58:25)
Cezası onanır da 34 yıllığına geri gönderilirse kötü olur adama.

Mecliste yüzlerce dosyası olan fakat dokunulmazlık dolayısıyla yargılanamayan adamlar var.

Hukuk resmen birilerinin nüfuz edip çıkarlarına göre kullandığı bi alet olmuş. Bu nasıl demokrasi...
  • raskolnikov2  (10.12.13 11:15:22)
Cemaat engin alani falan cikarsaya ne guzel cemaatmis o oyle.anayasa mahkemesine bireysel basvuru hakki hasebiyle cikmis bulunmakta balbay.is akpnin ozel mahkemelerinden cikinca bunun olmasi normal.girme ihtimali var.

  • ganyotçu  (10.12.13 12:14:57 ~ 12:19:19)
syangela haklı. bu davalarda cemaat daha sert, tayyip daha hoşgörülü. her şeyin altında birşeyler aramayın yahu.

  • abelardo  (10.12.13 12:23:54)
kilicdaroglu'nun son amerika ziyareti, gulen'in aciklamalari... taban yoklamalari...

sahada yeni secimler icin yeni bir oyuncu oldugunu gosteriyor. yerel secimlerde akp puan kaybedecek, chp guclenerek cikacaktir.. genel secim'de de oyle olur.

dolayisiyla, balbay bu saatten sonra iceri girmez.
  • kobretti  (10.12.13 14:12:17)