Ogleden sonra isten izin almam gerek mudure ne yalan soyleyeyim?

Not: Gercegi soylemem sakincali.

Bir yalan be allah rizasi icin :)

mazeret iznini kullan yalan atmana gerek yok.

  • pluto the planet  (10.12.13 06:31:27)
yediğim yemek dokundu de o anlar. fazla soru sormaz.

  • innerbliss  (10.12.13 06:47:06)
anan mı baban mı müdür ki öyle bile olsa yalana veya bahaneye ihtiyacın mı var? işten kaytarmayı alışkanlık haline getirme gibi bir durumun yoksa, kırk yılda bir olan acil bir durumsa işim var de çık.

  • bay meraklı  (10.12.13 06:48:19)
Herkeste ısım var cıkıyorum der zaten :D

Bence bızımkılerı memlekete gondecem ya da memleketten gelıyor almam lazım dıyebılırsın.
  • aktör  (10.12.13 06:58:03)
Arkadaslar ise yarayabilecek tek bir tane mazeret uretemediniz :) Yardimci olacak parlak fikirli arkadaslar bekleniyor :))

  • juvee  (10.12.13 07:06:52)
komşular aradı benim eve hırsız girmiş?

  • mula  (10.12.13 07:13:33)
"x'i hastaneye götürmüşler, acil hastaneye gitmem gerek. ben de durumu tam anlamadım, dönünce anlatırım." der çıkarsın, sonra da "gıda zehirlenmesiymiş, ama x kusup rengi mengi atınca telaş etmişler" filan dersin.

bu tür izinler alırken ben de eskiden stres olup kusursuz yalanı arardım, ancak çalıştığım hiç bi amir mazaretimi pek dinlemezdi. güven ilişkisi kurulduysa; izni verip, gönderirdi. o güven ilişkisi varsa zaten çok sorun yaşayacağını, amirinin seni sorgulayacağını sanmıyorum.
  • delarue  (10.12.13 07:37:08)
hastalık yalanı söyleme sakın sonra gerçek oluyor.

  • prinkipodelisi  (10.12.13 07:45:15)
Ev sahibi ile gorusmem lazim diyebilirsin.
Elektrik su dogalgaz aboneligi ile ilgili isim var diyebilirsin.
Hastalik numarasi yemez.
  • cedex  (10.12.13 07:59:47)
banka/resmi kurum işim var diyebilirsiniz.

  • neyleyim  (10.12.13 08:00:04)
banka +1

  • ned flanders  (10.12.13 08:52:36)
Noter'de vekaletname vericem diyebilirsin. Başka zaman git deme lüksü yok, online yapma şansın da yok.

  • cakabo  (10.12.13 09:15:22)
banka hep tutar. krediye başvurcam dersin, belge toplıcam dersin vs.

  • avifa  (10.12.13 09:58:35)
kargocular eve televizyonu/mobilya/buzdolabını getirmiş.

yeni aldım/bozulmuştu servisteydi.

evde kimse yok/anahtar bende kaldı.

götürüp/getirmem lazım.
  • 1tam1ayran  (10.12.13 10:59:02)