Curve'lü Sınav Nasıldır? - 3.5 - 3.5 -

Arkadaşlar,

Ben ezelden beridir katalogcuydum, katalogcuyum. Hangi prof curve'den kakacakmış, darlanırım. Şimdi bu curve olayını bilmiyorum fazla, beni korkuttular. Yorumlamanızı istiyorum, tablo şu:

48 - 52 - 56 - 59 - 62 - 65 - 65 - {67} - 70 - 71 - 71 - 73 - 80 - 80 - 82 - 86 - 90 - 91 - 93

Burada 67 alan şahısım ben. N'oluyor bu durumda? Kalınıyor mu? Hangi nota(harfe) tekabül ediyor? Hocasına mı bağlı? Olasılıklar nedir?

Teşekkkürler.

curve f verirse kalırsınız...yani hocasına bağlı..
curve dedikleri ortalama hesabı bu arada 50 nin üstüne curve yapmak ta ayıp kaçar üniversite camiasında..en azından bırakmaması lazım bu notlarla

  • cikrikci  (29.04.09 01:30:48 ~ 01:34:12)
@galadnikov: valla bilmiyorum ki abi, çocuğun teki "hocam, sınava girmeyenleri curve'e katıyor musunuz?" diye sordu, adam da "yok, sadece girenler," diye cevapladı. ben zaten tam o anda curve olduğunu öğrendim, girmeyenlerin curve'e dahil edilmediğini de aynı anda öğrenince çifte dehşet oldu :)

@gunetapar_: curve cc diyosun di mi, hay ağzına sağlık senin. evet, bu tek sınav, finali var bi de. ona kasayım bari.
  • boshi  (29.04.09 02:29:39)
curve fd weren de war. hemen sevinme. ama o dersin sınawına binlerce kişi giriyor tabi.

bu arada curve yaklaşık 69 çıkıyor. yani bir nevi katalog olacak. geçme notunun 60 olduğunu varsayıyorum tabi. pek tırsmana gerek yok cc hocan pis biriyse de dc ile geçersin finalde de böyle not alırsan.
  • ayiadam  (29.04.09 02:53:39)
oha ama ben ba veren bile gördüm. yani her şey hocaya bağlı.

  • egilincecataligozukmeyenentelmuslukcu  (29.04.09 02:55:26)
çok da ümitlenmemek lazım dd veren görenler var burda =)

  • prodeq  (29.04.09 07:39:38)
yukarıda da denilmiş ama curve'lu sınavlarda curve'a kaç vereceği, curve'ü geçirip geçirmeyeceği tamamen hocaya bağlı. sizin durumunuzda geçersiniz gibi geliyor, curve'e f veren hocaları da gören biri olarak. hatta tahminimi de yapayım "cc" verir gibi sanki, ama tamamen sallıyorum tabii ki bunu.

curve'e f verenlerde de genel olarak şu şekilde oluyor; adam diyor ki curve kaç olursa olsun 40'ın altını bırakcam. yani sınıf ortalaması 30 bile olsa 39 alan biri dersten kalıyor bu durumda.
  • light beam  (29.04.09 08:22:28)
100 üzerinden 67 alan birinin bırakılmaması gerekir. bugüne kadar gördüğüm en yüksek katalog bizim okuldaydı. o da 65 idi.

  • co2s2  (29.04.09 09:17:03)
O notların ortalaması 67,10. Senin not da 67. Hoca fantastik bir curve yapmaya niyetli değilse CC alman lazım gelir.

  • sui  (29.04.09 10:36:01)
Bu notlarla 60'ın altı (hocaya bağlı olarak) ya kalır ya da DD alır.

  • jamesjersey  (29.04.09 12:21:23)
sağolun arkadaşlar, nispeten rahatladı içim. ben dd'ye de razıyım, fd falan verip şutlamasın da...

  • boshi  (29.04.09 16:17:34)
tamamen hocasına bağlıdır.
curve çok düşük çıkarsa dc verenler çok sıktır(dd bile veren olur). kimisi ayıp olmasın diye curve'ün tam 1 altına dc verir.
curve yüksek çıkarsa(mesela 75) katalog'a çevirilir.
bazı hocalar da 3-4 kişiye aa verir, ya da düşük performanslı bulduklarını bırakır kalanları bi şekilde notlandırır...
  • disease  (29.04.09 19:37:53)