en iyi vpn nedir?

merhaba,

konunun komple cahiliyim. ona göre cevap verirseniz sevinirim.

profesyonel vpn hizmeti satın almak istiyorum. it'ci değilim, amacım sadece türkiye'de açılmayan sitelere erişmek ve internet trafiğimin mümkün olduğunca gizlenmesi (öyle çok acayip sitelere de girmiyorum gerçi. torrent filan en fazla).

1) bu durumda sizce vpn gerekli bir şey mi?
2) internet hızını çok düşürür mü?
3) paralı olarak en iyi servis hangisi? private internet access diye okudum bir başka duyuruda, ama yabancı bir sitede "amerika merkezli. nsa gözetler mi?" diye şüpheler vardı.

Open VPN işinize yarayabilir.

www.vpnbook.com
openvpn.net
www.vpnbook.com

Torrent içinde www.zbigz.com
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (09.12.13 21:13:16)
1. yasakları aşmak istiyorsan evet gerekli
2. hızı düşürür evet. vpn siz hızı göremezsin. ama iyi bi servis kullanırsan cok da yavaşlatmaz.
2. paralı olarak biçok iyi servis var ama tunnelbear öneririm.
  • kosun lan mevzu var  (09.12.13 21:15:21)
gireceğin en fazla yer torrentse ne diye vpn alıyorsun ki ?

  • glamdr1ng  (09.12.13 21:19:44)
hidemyass hıza pek etki etmiyor. bugün 3.3 mb/saniye yi gördüm torrentte vpn açıkken.

  • king lizard  (09.12.13 21:25:07)
ücretlilerde hız problem olmuyor, hma iyidir mesela. ama sıfır kayıt, süper gizliliğe inanma. yasal olarak kayıt etmek zorundalar, örnekler de var, vpnler mahkeme kararı sonrası kayıtları paylaşmış.

  • sttc  (09.12.13 21:28:45)
www.securitykiss.com
göz at mutlaka.

  • late viper  (09.12.13 22:13:25)
öncelikle cevaplar için çok teşekkürler.

@glamdr1ng, esasen biraz da onu merak ediyorum. yani bana da biraz mantıksız geliyor vpn almak. ancak telif haklarına ilişkin yasal düzenlemelerin ve bu düzenlemelerin uygulanmasının türkiye'de ne şekilde evrileceğini tam olarak kestiremediğim için, şimdiden bir önlem olarak vpn almayı düşünmüştüm.
  • starborn  (11.12.13 08:06:31 ~ 08:07:08)