Sata II (3GB/s) bir laptop'a 256 GB SSD takmak...

Anlamsız mıdır?

Bilgisayarın modeli şu: www.crucial.com özelliklerde sata 2 olduğu yazıyor.

Şunu (www.webdenal.com) almayı düşünüyorum. Boş işler mi bunlar yoksa ''niye anlamsız olsun çok iyi fikir'' mi?

Yapacaginiz en mantikli sey olur. Sata 2 de olsa bilgisayarda inanilmaz bir hiz artisi yasayacaksiniz. 3-5 sene sonra laptopi degisseniz bile 256gb ssd'yi kullanmaya devam edersiniz. Samsung da en stabil SSD markalarindan biri.

Gozunuz kapali alin, pisman olmayacaksiniz.
  • archvile  (09.12.13 13:02:58)
İş mantıklı, fakat 600 lira çok. Bilsiyarın yarı parası kadar daha vereceksin. Gerek yok. Üç-dört sene sonra yenisini alırken üzerinde takılı gelir zaten.

  • Dunedan  (09.12.13 13:33:45)
@dunedan pc bundan 5 yıl önce 1800 lira idi aslında.:)

  • kisa bisey olsun istemistim  (09.12.13 13:58:13)
yapabileceğin en mantıklı şey şu;
bilgisayarındaki harddiski şu ( www.hepsiburada.com )zımbırtı ile dvd bölmesine tak.
boş kalan hdd bölmesine de 60 veya 120lik bi ssd tak.
sistemi ssdye kur.
verilerini de hdd de sakla. hem daha ucuz hem daha mantıklı olur.
  • cetoxim  (09.12.13 14:06:32)
@cetoxim +1
benim ki de netbookdan hallice bir bilgisayar. amd e350 işlemcili.
tamam veri aktarım hızının yarısını kullanıyorsunuz ancak erişim süresi denen şey uçuyor.
ben amazondan 75$ a 120 gb kingston aldım kargo ile birlikte 180 tl tuttu. o kadar ödemenize gerek yok. oyun oynasanız bile 30 gb sistem tutuyor. geri kalanı da yetiyor.
  • hoot  (09.12.13 14:36:59)