set üstü ocak bağlantı yerinden gaz kaçırıyor

tüplü set üstü ocak tüpten gelen hortumun kelepçe ile tutturulduğu yerden değil de ocak ile hortumun birbirine bağlayan aparatın ocağa yakın kısmından, ocağa bağlandığı kısmınden gaz kaçırıyor? bunu engellemek için ne yapabilirim? silikon vs gibi, birşey sıkılıp kaçağı önleme gibi bir durum var mı? o parçanın yenisini almak işe yarar mı, o parçayı yerinden çıkarmak da zor gibi parça sadece sağa sola rahat hareket ediyor, çekip çıkarmak zor iş

edit: sorunlu bölgeyi gösteren bir fotoğraf ekledim:
i.imgur.com

@karakteristik: söylediğiniz gibi bir fotoğraf ekledim: i.imgur.com
ilginiz için teşekkür ederim

  • lllllllllllllllllll  (09.12.13 10:26:45)
hoca sen ne yapıyorsun ya ne silikonu ne sıkması ya, gaz kaçağı diyorsun çağır servis vs... bu işin şakası olmaz...

  • bisanthe  (09.12.13 10:26:46)
  • elikası  (09.12.13 10:52:43)
O büyük parca somun mu?

Edit: yahu hemen felaket tellalcısı kesilmeyin. Hırdavatçılar nasıl zengin oluyorlar şimdi anladım.
  • eyyor  (09.12.13 10:56:27 ~ 10:58:44)
evet haklısınız, ben bunu düşünememiştim, sabahtan beri hangi çeşit esnaf bu işlerle uğraşıyor diye bakıyordum, şimdi çağırdım servis gelecek, teşekkür ederim

  • lllllllllllllllllll  (09.12.13 10:58:04)
Kazığı yedin hayırlı olsun. Basit iş sende yapardın. Neyse artık..

  • eyyor  (09.12.13 11:01:30)
Eğer ocağı yeni bağladıysanız ya da yerini değiştirdiyseniz falan o gösterdiğiniz kısım oynamıştır. Yapılması gereken o yerin sökülüp içine bir ilaç var onu sürüp tekrar sıkmak. Tabi bu ilaç sizde olmadığı için birini çağırmanız lazım.

  • Dr_Stat  (09.12.13 11:09:14)
o tel kadayif dedigin sey keten. onunla olacak bir sey degil bu. ozel bir dogalgaz macunu var. ben kendi ocagimi kendim baglamistim teflon bantla. sabun kopuguyle de kontrol ettim, problem olmamisti.

  • osuruklu  (09.12.13 11:51:51)
cevap veren herkese teşekkürler, servis 35 liraya geldi yaptı, 30 lira servis 5 lira malzeme, aradan çıktı bu iş

  • lllllllllllllllllll  (09.12.13 12:34:40)