burun üzerindeki gözenek-siyah noktalar için ne yapmalı ?

erkek kişisiyim,galiba ihmal etmişim, aynaya dikkatli bakınca burnumun üzerinde gözenekler olduğunu farkettim.Gözeneklerin dibinde de siyah nokta var.

bu siyah noktaları yoketmek ve gözenekleri küçültmek için ne yapmalı?

çok az tuz,çok az şeker ve biraz suyu karıştırıp sür.15-20 dk sonra yıka.bu peeling siyah noktalar için çok iyi.cildin yağlı ciltse suyla,kuruysa su yerine zeytinyağı kullanacaksın.bir de tuz ve şekerin pütürlüğünü hissetmen lazım.suyu ya da yağı ona göre ayarla.

  • rock n roll  (08.12.13 20:31:05)
karbonatlı su.

  • jimjim  (08.12.13 20:32:20)
yüz saunası + gül suyu
grpstat.com

  • slm  (08.12.13 20:34:20)
erkekler için peelingler var niveanın vs işe yarar sabah akşam yıka lifle ov.

  • pembegurba  (08.12.13 21:03:41)
bir de şu var: türk kahvesiyle zeytin yağını karıştırıp çamur yapıyorlarmış.bununla ovarak peeling yapıyorlarmış.Zannediyorum cildi yağlı olanlar zeytinyağı yerine su kullanarak yapabilirler bunu.

önce yüzü güzelce sabunlayıp temizliyorsunuz tabi.
  • AWD  (08.12.13 22:11:43)