Yumurta Embriyosu Fotoğrafları

Yumurtayı kuluçka makinesinin içine kırıp mı aşamaları fotoğraflamışlar yoksa mesela 3 günlük yumurtayı kırıp mı fotoğraflamışlar?

bantams.the-kozaks.com

önce kabuk dışında böyle gelişti sandım da 18günlük hali yumurta şeklinde olunca kafam karıştı. Kabuk dışında olsa nasıl öyle yumurta şeklinde olsun ki, dimi?

Başlığa da ne yazayım bilemedim :P

kuluçka makinesi içerisinde çekilmiş.

zira yumurta içerisindeki sıvaların zemindeki yayılışları birbirine çok benzer.
  • islergucler2  (08.12.13 14:38:33)
oğlum ben her sabah bunu mu yiyorum? adamı zorla vegan yapacaksınız anasını satayım :(

sağolun dostlar bilgilendirme için ama yinede bi tırstım
  • GibsonRules  (08.12.13 14:39:58 ~ 15:51:34)
@GibsonRules marketten aldığımız yumurtaların hemen hepsi döllenmemiştir zaten. Serbest bile dolaşamıyorlar ki horoz bulup da tavuğu dölleyecek. Ancak köy yumurtası olacak, onlarda oluyor döllenmiş yumurta.

  • old possum  (08.12.13 15:02:26)
Şöyle bir şey olabilir mi ? Yumurtaları günlük günlük kırıp fotoğraflamışlar. Her biri farklı yaşta embriyo taşıyan, farklı yumurtalar. Embriyo geliştikçe içinde olduğu yumurtanın şeklini alıyor sanırım.

  • old possum  (08.12.13 15:08:42)
bence farklı farklı yumurtalar kırılmış.

öteki türlüsü de mümkün ama çok sci-fi
  • ceycey e  (08.12.13 15:12:21)
bizde vardı. kuluçka makinaları vardır. 20-25 adet yumurtayı koyardık. 22 günde çıkardı civcivler.
(tabi doğal beslenen ve sürekli horozla haşır neşir olan tavuklarımızın yaptığı yumurtaların içinden ışığa tutarak seçtiğimiz basılmış -döllenmiş- yumurtalardı bunlar)

bu yukardaki deneyi yapmak için yumurtalar makinaya konulup normal çıkış sürelerine ulaşana kadar hergün bir yumurta çıkarıp kırarsın.
temiz. uğraşsız. çok kolay bir deney.

birebir bizim kuluçka makinası:
www.cift-el.com
  • argin  (09.12.13 00:44:58 ~ 00:47:46)