borcunu odemeyen arkadas

hafif samimi arkadasin anakarti yanmisti, bende garantiden yeni gelen sifir anakartimi ona verdim. kartim servisteyken yeni anakart almistim cunku.

neyse bu arkadas acil lazim oldugunu ve parasini 2 hafta sonra parasini alinca odeyecegini soyledi ve 40 dakika uzakliktan arabasiyla geldi. karti aldi ve gitti. 3 aydir da o parayi odemiyor. inanin parasinda degilim ama ona parayi sordugumda bana bilerek cevap vermemesi, steamde yeni oyun aldigini gormem harbiden sinirimi bozdu. en son cikan pahali bir oyunu almis. peki deger mi arkadasi 3 kurus icin satmak? ne yapmaliyim? cok sinir oldum.

çok basit, paranı kibar bir dille isteyeceksin. büyük ihtimalle hallolur zaten. yok hallolmazsa, çirkinleşirsin.

büdüt: çirkinleşme zamanı gelmiş.
  • megafon  (07.12.13 15:58:20 ~ 16:04:44)
şşşşş dalyarak benim parayı steamde yediğini gördüm ne ayak? diye mesaj at

cevaplamazsa ara

açmazsa evini bas

3 kuruşün hesabını yapmaz yeaa diye düşündüğü için böyle götlük yapıyor, affetme
  • GibsonRules  (07.12.13 15:58:45)
istiyorum ve surekli salliyor. genelde cevap da vermiyo zaten.

  • clementine  (07.12.13 15:59:11)
o anakartin bedeli kac paraysa, o kadar para karsiliginda, size hayatinizin en onemli dersini verdi o kisi...

bundan sonra, "para iceri, mal disari" ilkesine yapisacaksiniz.

yoksa, sikilmedik bi kulaanizin arkasini birakirlar...

insan boyle bi yaratik!
  • compadrito  (07.12.13 16:00:02)
kimseye yardım etmeyeceksin güzel kardeşim.
bu sana ders olur en fazla.
başıma geldi benzeri durum.
insanlarda şeref, haysiyet, onur diye bir şey kalmamış.
  • yapma volkan  (07.12.13 16:02:50)
iyilikten maraz doğar.diye bir laf vardır ya doğruymuş gerçekten.onunla tamamen ilişkini kes.tecrübe olmuş sana.daha büyük bir kazık yiyecektin belki.

  • rock n roll  (07.12.13 16:07:35)
Arkadaş olmaz böylesinden, alakayı kes.

  • eyyor  (07.12.13 16:11:22)
parayı istemekten kesinlikle vazgeçme ve vazgeçmeyeceğini karşındakine hissettir. parayı isteme sıklığını giderek arttır.

bu şekilde 400 liramı kurtardım ben.
  • armagan  (07.12.13 16:15:39)
armagan cok dogru soyluyo. ben de bu yontemle 200 dolarimi kurtardim!

  • compadrito  (07.12.13 16:22:50)
beyler toplanın adam basıyoruz

thiiiiis issss duyuru aheyyyy!!!!
  • GibsonRules  (07.12.13 16:30:22)
bütün ortak arkadaş ve tanıdıklarınıza anlat, o da bunu öğrensin. belki elalemden utanır.

  • innerbliss  (07.12.13 16:36:40)
son kez güzel bir dille paranı iste. ama bu sefer muhatap gör karşında. cevap vermedi vs. kabul etme. nedenini öğren. sonra yoluna devam et. kesinlikle çirkinleşme.

babana dahi güvenme diyorlar, "yok artık ebesinin amı ali sami" diyorsunuz. arkadaş hep tecrübeyle sabit şeyler bunlar.
  • papillon7  (07.12.13 16:51:01 ~ 22:10:23)
arkadaşlar arasında böyle para, mal muhabbetleri girince genelde hep sonu olumsuz bir şekilde bitiyor. neyse bu da sana dendiği gibi bir ders olmuş.

benim de gördüğüm çok ısrarlı bir şekilde istendiği zaman paranın tamamını (ancak genelde bir kısmını) alabiliyorsun. ha bir de öyle bir şey olursa zaten senin olan parayı binbir trip eşliğinde alabilirsin, ona da hazırlıklı ol şimdiden.
  • dust in the wind  (07.12.13 17:58:05)
  • megafon  (07.12.13 20:21:19)