evlenirseniz/nişanlanırsanız yüzük takacak mısınız?

evetse neden, hayırsa neden?
(evli/nişanlıysanız, takıyor musunuz?)

evliyim eşimde bende takıyoruz.

  • basond  (07.12.13 11:23:04)
ben takarım, hiç affetmem. şimdi de bir sürü yüzüğüm var zaten. takı olarak yüzüğü çok seviyorum. ama bir şartla olabildiğince ince, üzerinde bir taş bir şey varsa olabildiğince kibar ve küçük olmalı. ellerim küçük, hiç yakışmıyor diğer türlü. erkekler sevmiyor yüzük takmayı genelde. benim eşim takmazsa ben sorun etmem.

  • kırmızıkaşekaban  (07.12.13 11:23:25)
takı olayından oldum olası hiç hoşlanmam ama istisna olarak evlilik yüzüğümü hep takarım.

  • battal gemalmaz  (07.12.13 11:29:52)
normalde hiç yüzük takmayan biri olmama rağmen alyansı takarım,takmasını da isterim ama şart koşmam.
nedeni,alyansa çok anlam yüklemiş olmamız toplumca.beni de etkilenmiş belli ki.

  • uzunuzunilgi  (07.12.13 11:29:59 ~ 11:30:48)
Ben takarim, severim esimin de takmasini isterim ama kendi istemezse cok sorun etmem.

  • fraise  (07.12.13 11:31:07)
evet takarım.
hatta şimdi dövme şeklinde yapılıyor ya, onlar dahi hoşuma gidiyor: s.cdn.acunn.com
s.cdn.acunn.com
  • neyleyim  (07.12.13 11:35:24)
anlam bakımından güzel bir simge ben takardım.

  • nick konusunda kararsizim  (07.12.13 11:35:32)
%75 oranında takıyorum. o %25 de yaza denk geliyor. yaz günlerinde yüzük takmak bile bunaltıyor beni. arada takmayı unutup çıtığım da oluyor.

eşimde de aynı.
  • godsparticle  (07.12.13 11:37:44)
Takmiyciim dusunmuyorum

Gerci bu annemin etkis ile olusmus olabilir, annem evlilik yuzugu hic takmadi, babam takar
  • cecilia  (07.12.13 11:47:47)
olur da evlenirsem (düşünmüyorum evlenmeyi) takmamayı tercih ederim. eşimden özel istek olursa takarım ama, çok sorun etmem.

  • lemmiwinks  (07.12.13 11:53:43)
Evliyim, safir teklif yüzüğünü takmıyorum zira çok şık, benden daha şık yani. Çok şık bir yere gidersem takıyorum ki pek gitmiyorum da.
Alyans da takmıyorum, eşim de takmıyor zira evli olduğumuzu göstermek için yüzük takmak anlamlı gelmiyor, 9gag.com gibi bir şey bulursak takıcaz :)

  • whoosie  (07.12.13 11:59:56 ~ 12:03:10)
evliyim, anasi razi olsun diye sahte pirlantali yuzuk + alyans aldik ama hic takmiyoruz ikimiz de.

  • beriberi  (07.12.13 12:41:49)
ben takarım ancak eşimin takmasını asla istemem. yüzük takan erkekler midemi bulandırıyor.

  • disardayim  (07.12.13 13:04:55)
Takmam.. Takamıyorum yüzük, öyle süs için aldıklarım var bir iki saatten sonra bunaltıyor, çıkartıp koyuyorum kenara..

  • mutekebbir  (07.12.13 14:42:41)
Takmam. Zaten simdiye kadar hic bir yuzuk de gecmedi parmaklarimdan malesef. Hatta bileziklerde elimden gecmiyor dugunde ne yapacagimi dusunmustum gecen gun. Gerci o ozel yapiliyor ama sikilirim ben

  • duzsac  (07.12.13 14:54:57)
takarım. takmamak için bi sebep göremediğim için.

  • berrak sudaki kırmızı balık  (07.12.13 14:59:43)