Hayat kurtarma sorusu

yıllar önce tecavüze uğradınız ve doktor oldunuz ve yıllar sonra size tecavüz eden şahıs ameliyat masasında can çekişiyor ne yapardınız ölmesine göz mü yumardınız yoksa iyileştirirmiydiniz

ha ameliyat masasında öldürmüşsün, ha evine gidip silahla öldürmüşsün. Aynı şey aslında.
hayatı benim elimdeyse iyileştirirdim ama sonrasında ona dünyayı cehennem ederdim.

  • innerbliss  (06.12.13 07:07:53)
Hipokrat yemini boşuna edilmiyor, iyileştirirdim. En azından bir doktor olarak iyileştirirdim, bir kurban olarak devamını sonra düşünürdüm.

  • aychovsky  (06.12.13 07:13:43 ~ 07:14:09)
İyileştirirdim ama mutlaka bir pislik yapardım.

  • zombi  (06.12.13 07:31:55)
ölmesine göz yummazdım, ölmesini garanti ederdim.

  • brotha b  (06.12.13 08:13:43)
iyileştirir, sonrada sikini keserdim.

onsuzda yaşayabilir nasılsa!
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (06.12.13 08:37:08)
insan kocasını öldürür mü yahu!

  • fayfim  (06.12.13 08:52:40)
ilkesel olarak yaşatmak gerekiyor tabii ama yakalanmayacağımı bilsem öldürürdüm.

  • nereye bu gidis  (06.12.13 08:53:43)
first rule of the code is "don't get caught"

:))

yakalanmamak ya da şüpheleri üzerime çekmemek için iyileştirirdim ama sonra bana geri dönüşü olmayacak şekilde adamın okyanusla olan özlemini sonsuza dek giderirdim.
  • [silinmiş]  (06.12.13 08:53:46)
Soru mu bu

Aci cektirerek oldururum
  • cecilia  (06.12.13 09:47:55)
Bu tür farazi sorular absürd ve anlamsız. Ne yapacaksın? Gelen cevaplara göre ahlak anlayışının temellerini mi oluşturacaksın, gerçek iyilik ve kötülüğün ayırdına mı varacaksın nedir?

Ha başıma gelirse (ironik ama neyse), onun amına kordum... Desem de yapacak pek birşey yok. Yıllar önceki bir tecavüzü ispatlayamam bu bir. Öldürürsem bir sürü problemle uğraşmak zorunda kalırım bu iki. Bu yüzden ben şahsen ameliyatına bir bahaneyle girmez (bayılma, fenalaşma, ben bunu tanıyorum çok kötü oldum gibisinden) başkasına devrederdim...
  • franz kafka  (06.12.13 10:24:57)