parayı değerlendiren profesyoneller

böyle profesyoneller var değil mi ?

mesela 1 milyon dolar param var. belli bir ücret karşılığı bu paramı nasıl harcayacağım(ticari olarak) konusunda tavsiye veren, şu iş riskli, şu iş garanti ama getirisi az vs. diyener.

sonuçta ticari zeka olarak 'merkezi bi yerde büfe açmak lazım'dan öte gitmeyen biriyim.

Bankaların da böyle elemanları var. Özel bankacılık şubeleri var hatta.
Sana tavsiye veriyor, karar yine sana ait.

Banka dışında bu işi yapan profesyoneller de var.
  • cakabo  (05.12.13 14:50:25)
haha. cakabo üstüne alınma ama iyi kahkaha attım. bankaya güvenmek = asla.

  • mvpatakan  (05.12.13 14:53:39)
portföy yönetimi bununla ilgili miydi bilmiyorum ama bir bak bence.

  • vedat chili peppers  (05.12.13 14:56:37)
Portföy yönetimi, evet.

  • arnold schwarzeneger  (05.12.13 14:58:58)
portföy yönetimi, borsa, faiz vb. finansal yatırımlarla ilgili, reel sektörle ilgili değil diyebiliyorum.

  • nereye bu gidis  (05.12.13 15:08:37)
Universitedeki hocalardan danismanlik yapmasini isteyebilirsin hepsinin belli ucretleri var ve ozellikle iktisat profesorleri iyi yapar bu isi.

  • kegums  (05.12.13 16:05:16)
Özel bankacılık değil bu.

direkt bu işle ugrasan bir sirket yoktur.

sektörü sen seçicen. Gıda sektörü misal ondan sonra danışmanlar var.

Birde bu melek yatırımcılara yönelik eğitimler vs var. Onlara hizmet veren danışmaniar vardır
  • spy of soul  (05.12.13 16:56:08)
Yatırım bankacılıgı degil bu. borsayla iligi o bölüm

  • spy of soul  (05.12.13 21:24:12)