[]

yerel seçim anketi üzerine

strawpoll.me

Şöyle bir anket dolanıyor twitter'da. Normal şartlar altında bildiğim kadarıyla bu kadar denekle yapılan bir anket gerçeğe epey yakınsayan bir sonuç oluşturuyor istastistikide. Anketin twitterda yapılıyor olması gerçek sonuca göre ne kadar bir fark yaratır acaba? bu işlerden anlayan birileri biraz yorumlasa?


 
hiç belli olmaz ya bu işler sonuçta twitter yaş aralığı 15-35, yani yoğun aralık bu. öte yandan seçimlerin de adil yapıldığına inanmıyorum


  • metehan01  (04.12.13 22:13:17) 
normal anketlerde bu kadar denek yeterli bir sayı ama burada homojen bir dağılım var mı yok mu bilemiyorsun katılımcılar arasında. yani bu anketi 1000 tane sırrı süreyya fanı rt etmiş olabilir. o yüzden sırrı süreyya nın oyları bu şekildedir. yani sonuç olarak bu anketin güvenilir tarafı yok.
ben sana gerçek sonuçları söyleyeyim. yani 30 mart akşamı alınacak sonuçlar:
topbaş:44 sarıgül: 37 sırrı süreyya: 7
  • benaslindayohum  (04.12.13 22:14:02 ~ 22:14:26) 
Topbaş 40 Sarıgül 37 sırrı 15 8 diğer ms 1


  • materyalist imam  (04.12.13 22:18:53) 
sırrı süreyya yüzde olarak bu kadar oy alamayabilir belki ama %7'lik oyun %35 çıkması gibi bir fark oluşabilir mi? (ssö'cülerin abanmadığını ama twitterdaki kitleninde istanbuldaki kitleden farkl olduğunu varsayarak soruyorum)


  • hexa  (04.12.13 22:23:44) 
topbaş %41-43
sarıgül %35-39
sırrı %3-%6

bence oylar bu dağılımda olacak.
  • yapma volkan  (04.12.13 22:31:51) 
ssö girmezse sarıgül kazanır mı demiyorum bu arada. anket üzerine konuşursak daha sanki iyi olur.


  • hexa  (04.12.13 22:39:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.