isli-tütsülü şeyler hoşunuza gidiyor mu?

ruslar çok yer bunu rusya'da ve eski sovyet ülkeleri de buna bayılır.

ama türkiye'de de yeni bir trend oluyor git gide isli-tütsülenmiş ürünler.

bunlar sağlığa zararlı mıdır?

geçen kuru et yedim, yemin ederim tadı kara lastik gibiydi. bridgestone lastik yemiş gibi oldum; çok övdüler, ama çok abartılı bir şey gibi geldi bana.

pastırma bence 10 basar bu tarz etlere. balığını falan hiç denemedim şahsen dükkana girdiğinizde bile 2 metre öteden kokusu geliyor.

iyisine denk gelmemişsin çünkü. tütsüde çok kalırsa lastik gibi olur kurur. mühim olan kurutmadan tütsülemek. isli kaşar peyniri,tütsülü hindi, tütsülü yılan balığı, tütsülü somon bunlar güzel hep.

  • rhollor  (04.12.13 22:02:29)
Kuru et candır boşnak mahallelerinde satılanlar tabiki

  • lilidance  (04.12.13 22:16:40)
şunu denemiştim sanırsam bahsettiğin bu biranın yanında süper gidiyor aslında türkiyede de aynı kalitede ve ucuzlukta üretilse kuruyemiş yemekden kurtuluruz biranın yanında

img.21food.com
  • allstar  (04.12.13 22:19:36)
@allstar o gösterdiğin şey ançüez (türkçe tam yazamadım ama anladın sen onu) genellikle tuzlayarak yapıyorlar onu. bilmiyorum seninki duman gibi mi kokuyordu

  • thracian  (04.12.13 22:28:23)
tavsiyem isli bira olur. füme etin yanında çok güzel gidiyor. bence tek başına da süper gidiyor :D

birasevdasi.blogspot.com
  • negatif pollyanna  (04.12.13 23:09:32)