laptop güç kablosu zırt pırt çıkıyor, pratik bi fikre ihtiyacım var

dell marka bilgisayarımın güç kablosu çok kolay çıkıyor. yani bilgisayarı kucağıma alıyorum, pırt kalıyor yerinde, gelmiyor. pilsiz kullanmak söz konusu dahi olamaz şu durumda.

öteki bilgisayarımın pili sıfır mesela. çıktığı görülmedi. kablosundan tutup kaldırabilirsin bilgisayarı. oh be.

neyse efenim. napayım da bu salak kablo çıkmayıversin zırt pırt.

amma çok zırt pırt dedim.

oynak kısmı hangisi?
laptop kablo bağlantı yeri mi?
kablo adaptör bağlantı yeri mi?
yoksa kablo elektrik bağlantı yeri mi?

her türlü ihtimalde de elektrik bandı ile bantlayabilirsin, normal kuvvetli bir bant da olur ama ısıdan etkilenebilir.
  • nwnd  (04.12.13 19:37:46 ~ 19:39:25)
bantlasan şöyle sağından solundan? bantın yarısı kabloda yarısı laptopun gövdede olacak şekilde. aklıma başka bi şey gelmedi :/

  • xenophobe  (04.12.13 19:38:07)
@nwnd bilgisayara giren kablo...

pili bitmiş olsa bantlarım da arada taşıyorum da kablosuz olarak. bantlasam da çıkar bu, eminim. kesin güvenlik amacıyla böyle yapmışlardır.

hemen yakınındaki usb'ye bi kablo takıp bağlıycam artık.

sağolun. belki aynı dertten muzdarip olup çözmüş kişiler vardır dedim...
  • supergirl  (04.12.13 19:59:40)
usb'ye kablo takmana gerek yok aslında, ekranın gövdeye bağlantı yerinden(ayaklarıdan) de bir ip geçirerek bağlıyabilirsin. bir süre o şekilde kullanmıştım ben de temassızlık problemi yaşarken.
bant daha temiz bir görüntü olur diye ip olayını tavsiye etmedim.

  • nwnd  (04.12.13 20:03:11 ~ 20:03:34)
alüminyum folyoyu bir dene ama ince işçilik yap.

  • alpermete  (04.12.13 22:11:39)
ya dediğim gibi bu bir hata değil. yani özellikle böyle yapmışlar besbelli. nwnd o dediğini nasıl yapıcam anlamadım.

bilgisyaar bu: www.notebookcheck.net kablo da sol arkada.

ben aslında kolay çıkmayan bi kablosu olsun isterdim. çıksın ama hobi olarak çıkmasın yani ben isteyince çıksın.

alüminyum folyo işini ise hiç anlamadım.

içine giren kablonun demirine yalıtkan bant yapıştırsam olur mu dersiniz? bakın onun ucu da böyle bi şey i00.i.aliimg.com
  • supergirl  (04.12.13 22:35:04 ~ 22:36:31)