ODBC Link Error - Ne Ola Ki?

Severek kullandığım basit bir türkçe sözlük programı vardı ama artık açmak istediğim de böyle bir hata alıyorum. Nasıl çözerim ki? Yada başka bir güzel türkçe sözlük tavsiyesi olan varsa...

"veritabanına bağlanamıyorum hacı" diyor. kurulu bir programsa kaldırıp yeniden kur (tabii db offline ise işe yarar bu, eğer db dışarıdaysa zaten senin yapacağın bir şey yok, bu durumu da kullanırken internt bağlantısı gerekip gerekmediğindden anlayabilirsin)

browserdan girip kullandığın bir şey ise, zaten sorun sende değil, sen düzeltemezsin.
  • paranoyak kedi  (03.12.13 11:14:27)
Bilgisayarıma kurulan offline bir sözlük kendisi. www.siber.us

bende silip tekrar kurdum ama, aynı hata devam ediyor. veritabanına ulaşsın bu, nasıl ederiz onu?
  • fucking machine in my head  (03.12.13 11:25:44)
Programı indirip kurdum. Access veritabanı kullanıyor.
Şunu deneyebilirsiniz; Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar altında "Veri Kaynakları (ODBC)" uygulamasını açın. Kullanıcı DSN sekmesi seçiliyken "Ekle" butonuna tıklayın. Açılan listede Access seçeneği olması gerekiyor. Bunu seçip herhangi bir access dosyasına yada programın access dosyasına bağlanmaya çalışın.

  • spadram  (03.12.13 11:49:44)