"duration of production turn-round" ne oluyor tam olarak?

soru aynen basliktaki gibi.

turnround film çevirmek demek, film endüstrisinden bir terim ama turn-round aynı şey mi bilmiyorum.

duration: süre, süreç
production: üretme, yapma

film çekim işini yapma süresi gibi bir şey olsa gerek.
  • himmet dayi  (02.12.13 14:59:12)
film ile ilgili degil, tam soru bu mesela, "what are all the factors that influence the duration of production turn-round"

  • VickVickyVale  (02.12.13 15:04:20 ~ 15:04:36)
uçak, gemi kalkış hazırlığı olabilir mi?

  • in search we trust  (02.12.13 15:13:54)
yok reyis, üretim ile ilgili bir sürec.

  • VickVickyVale  (02.12.13 15:19:51)
Naber nihat doğan?

Diyor ki, bu "uretim periyodunun uzunlugunu" etki yapan butun etkenler/faktorler nelerdir?

Bir de makalenın neyle ilgili oldugunu yazarsan.
  • cokponcik  (02.12.13 15:22:03 ~ 15:23:33)
ürün hazırlık trafiği, üretim döngüsü falan olabilir.

ekonomik bir terim galiba. ürünün siparişle nakliye arasındaki hazırlık süreci. menemen sipariş ediyorsun mesela, sipariş aşçıya ulaşınca süre başlıyor, tavayı ısıt, yağı erit, biber, domates, yumurta derken pişiyor ve garsona şunu 4 numaraya götür dediği an süre bitiyor.
  • midesiz  (02.12.13 15:27:38)
selam reyis hosgeldin, makale degil malesef. logistics in automotive industry dersi soru katalogundan bir soru. tam soru su sekilde: What are all the factors that influence the duration of production turnaround and how to reduce that cycle ?

  • VickVickyVale  (02.12.13 15:31:44)
@midesiz
@cokponcik
tesekuurler yakaladim :) peki bu faktörler hakkinda fikriniz var mi? sürece de oynama hakkinda?
  • VickVickyVale  (02.12.13 15:35:22)
abi işte faktor olarak da bı arabanın dısardan gelecek bır parcasının gelıs suresı gibi seylerdir iste.

ek olarak ve bu donguyu nasıl kısaltabılırız tarzında bır sey soylemıs sanırım.
  • cokponcik  (02.12.13 15:54:47)