Çocukken/yada hala en çok sevdiğiniz oyuncağınız neydi?

Şimdi bir duyuruda görünce aklıma geldi, eskiden kalan/kaybolan en çok sevdiğiniz oyuncağınız neydi?

Benim 4-5 takım satranç taşlarım vardı onları siyahlar beyazlar ayırarak tabur tabur ayırır savaş senaryoları yapardım.
Age of empires gibi.

geceleri sarılıp yattığım bi ayım vardı, burnunda iki tane metalcik vardı ve dokununca şarkı söylemeye başlardı. yalnız o metaller çok çizdiydi zamanında suratımı.

hemen hemen bütün oyuncaklarımı saklıyorum çocuklarım için.
  • halanne  (01.12.13 21:20:08)
bebeğim vardı.hiç elimden bırakmazdım.anneannem ona yün elbise ve şapka örmüştü kırmızı.çok güzeldi.nereye gidersek gidelim,markete bile gidecek olsak elimde.apartmanda bir çocuğa verdim onu,oyuncak almıyorlar da çocuğa.

  • rock n roll  (01.12.13 21:20:17)
koltuk minderleriyle, çarşaflarla oynarken çok eğlendiğimi hatırlıyorum. kale vs. yapardım kendime. onun dışında pek oyuncak seven biri değildim. uzaktan kumandalı arabam vardı bitek.

edit: lego'yu nasıl unuturum. muazzam bir lego koleksiyonum vardı, onları da çok severdim.
  • king lizard  (01.12.13 21:22:42 ~ 21:23:30)
101 dalmaçyalıdan bir tanesinin oyuncağı vardı, kırmızı tasması vardı, onu çok severdim.

  • bir ileti paylastim  (01.12.13 21:23:44)
bir tane zar bulmuştum sokakta, biraz büyükçe- monopoly zarı büyüklüğünde-. o zar yıllarca benim hayatım oldu.

eski okul defterlerimin boş sayfalarında fantezi futbol ligi oynamaya başladım. şampiyonlar ligi gibi. kendimce senaryolar yazdım olasılık hesaplamaları üzerinden. mesela a takımının ilk zarı 6'ysa defansın arkasına isabetli pas atıp kaleciyle karşı karşıya kalırlardı. 5'se atağa çıkarken top kaptırırlardı. 6'dan sonra yine 6 gelirse gol olurdu 5 gelirse kaleci topu kornere çelerdi.

beşiktaş şampiyon olsun diye hileler yaptığım da oldu tabii arada.

zarı bir gün kaybettim. kuvvetle muhtemel babam evi süpürürken makineyle çekti onu. bu yüzden hala kızgınım da yaş oldu 25 adama söyleyemiyorum bunu.
  • erciyesşokta  (01.12.13 21:28:55)
ördegim galiba :)

  • zlatanibrahimovic11  (01.12.13 21:30:06)
torba dolusu bilye

www.nurdandamla.net

topacım

www.agaclar.net
  • [silinmiş]  (01.12.13 21:32:01 ~ 21:37:10)
bis.bitenekadar.net şundan vardı bende 92'de yurtdısından gelmişti. çok severdim.

daha da küçükken böyle pinokyo benzeri bir oyuncağım vardı bezden halam dikmişti.

bu penguenlerden sonra favorim atari 2600 oldu. sonra büyüdük ve kirlendi dünya.
  • paranoyak kedi  (01.12.13 21:33:26)
  • deletesystem32  (01.12.13 21:42:29)
bir tane çiftliğim vardı. bir de legolar.
bir de peluş hayvancıklarımı çok severdim. ama en çok lego.

  • goldentitan  (01.12.13 21:42:50)
Koli koli oyuncaklarim vardi ve kimseye vermezdim, komsu cocuklari eve gelince saklardim hepsini cok cok severdim de benim bi arabam vardi, onu canavar agzi gibi acik disleri vardi, agzini kapatip geriye cekip birakinca ciiiuuww diye giderdi, agzini acip kapatarak, olurdum ben ona :)) bak yind hatirladim icim pirpir etti.
Bozuldu, agzi acilip kapanmaz oldu, agladim falan..sonra unuttum sanirim, kimse yenisini almadi..

  • cecilia  (01.12.13 21:51:22)
Ya söyle balikli bir sey vardi. Herkes muhakkak bilir onu. Onu cok severdim. Balik tutuluyor muydu neydi, hatirlayamadim bak simdi.

Bir de kirmizi Lamborghinim vardi bir tane uzaktan kumandali. Aah ah, hala duruyor
  • Idonthaveausername  (01.12.13 22:04:30)
@idonthaveausername o balikli sey yuvarlak bir mekanizma donuyordu baliklar agzini kapatip aciyordu bizde oltayla balik tutmaya calisiyorduk. Soruya cevap olarak da butun oyuncaklarimi cok severdim,hala severim. Su an hala yatagimda 5 tane pelus oyuncakla yatiyorum sanki birine sarilmassam digeri uzulecekmis gibi geliyor :)

  • duzsac  (01.12.13 22:23:27)
@duzsac heh evet o! Adi var mi onun, neydi ya :>

  • Idonthaveausername  (01.12.13 22:27:38)
www.kotusozluk.com

sanırım bu dediğiniz.
  • kedidir o kedi  (01.12.13 22:43:40)
Evet kedidirin dedigi. Alkislarlayasiyorumdaki videoyu oynatamadim ama

  • Idonthaveausername  (01.12.13 22:48:10)
Hic fotograf gozukmuyor bende. Mobilim diyedir belki, tuh

  • Idonthaveausername  (01.12.13 22:57:32)
Beyaz ranger.
www.oafe.net

  • montreal  (02.12.13 00:35:36)
Tabii ki sanal bebeğim. Gece uykudan uyanırdım aç kalmasın diye. :(

  • zarpandi t  (02.12.13 06:34:41)