spor ile cinsel hayat ilişkisi

ikisi arasında bir ilişki var mı?
demek istediğim spor yapmak libidoyu artırır mı?

Tam tersi, azaltiyor.

  • eyyor  (01.12.13 20:21:01)
bir süre azaltır kondisyon depoladıktan sonra yükselir.
Süre kısmı kişiye göre değişir 1 ayda olabilir 6 ayda olabilir.

  • basond  (01.12.13 20:21:49 ~ 20:22:11)
arttırmaz mı :) vücudu yordukça hormon üretiyor buda penise vuruyor. şu anda koluma kesik atsan kan yerine testosteron akar o derece

  • GibsonRules  (01.12.13 20:25:08)
özellikle ağırlık kaldırmak hormonları tetikliyor. Bu hemen olmayabilir ama olacaktır.

  • Ruprect  (01.12.13 20:26:22)
Bende azaltti sahsen

  • ben yalnızım  (01.12.13 20:26:45)
@gibsonrules: eheh, kadın kısmı için soruyordum aslında.

  • goldentitan  (01.12.13 20:27:42)
Çok net artırıyor (erkeğim). Hatta bi yerden sonra spor yapmadığın zaman eski zamanları arıyorsun. Çok ciddiyim.

Spordan kastım halı saha falan değil, yüzme gibi full body aktiviteler.
  • roket adam  (01.12.13 20:30:59 ~ 20:31:16)
Bi belgeselde izlemistim
Amerikan futbolcusu erkeklerin mac oncesi ve mac sonrasi testosteron seviyelerini olcmek icin ornek aldilar
Genel olarak hepsinde mac sonrasi kayda deger yukselme vardi
Bu artisi rekabetin tetikledigini soylediler

Bu adamlardan en heyulasinin testosteron seviyesi digerlerind kiyasla belirgin dusuktu.
O adamin yeni baba oldugunu soylediler
Yani evli mutlu cocuklu olusunun, hayatina hakim olan duzenin rekabet duygusunu azalttigini bu nedenle testosteron seviyesinin dustugunu soylediler

Tabi bu takim sporu sporcusunda gecerli olan durum.

Ama durumu rekabete baglamisti, takim olarak rekabet, hemcinsleriyle olan bir disi icin rekabet vs vs testosteron seviyesini artirirmisssd...
  • cecilia  (01.12.13 20:59:50)
Spor direnç kazandırır. Direnç kazanmak için de hormonal aktivite tavan yapar. Tavan yapan hormonal aktivite cinsel hayata libido artışı olarak yansır. Erkekte de kadında da aynı şey geçerli.

uk.askmen.com

"Women who exercise regularly have higher sex drives..."

goaskalice.columbia.edu

"In addition to increasing aerobic capabilities and muscle strength, exercise has also been linked to a high-revving sex drive. All three of these effects are definitely beneficial beneath the sheets."

hitchfit.com

"Fitness Leads to a Higher Sex Drive.."

www.foxnews.com

"Increase Your Libido Through Exercise"

Yukarıda azaltıyor diyen bilirkişilerin neye dayanarak konuştuğunu alsak iyi olacak.
  • hiko seijuro  (01.12.13 21:00:49)
alakalı olarak: akcdn.okccdn.com

  • celeron 300a  (01.12.13 21:08:51)
baya baya arttırır

  • denizrocket  (01.12.13 21:47:54)
Çan eğrisi. Çok yüklenirsen düşürüyor. Daha doğrusu istek değil de performans düşebiliyor.

  • arnold schwarzeneger  (02.12.13 07:58:18)