saglık sorunu

karacıgerın kk boyutu 177mm olup artmıstır ...karacıger konturlerı duzgun olupmargınal açıları keskındır .parankım ekosu grade 1 hepatosteatoz lehıne artmıstır karacıgerde solıd veya kıstık kıtlesl lezyon ızlenmemıstır -----------------------------

her ıkı bobregın boyutu sag 140x72mm sol138x54 mm olup artmıstır (kontitusyonel ?) bobrek konturlerı hafıf lobule gorunumdedır .kortikomedüller ayırım her ıkı bobrekte net olarak yapılabılmektedır . her ıkı bobrekte sonovızıbl kalkül ve sol bobrekte pelvikaliektazi izlenmedi sağ bobrekte grade 1 pelvikaliektazi izlendi devlet hastane malum burda yazılanların ne anlama geldıgı soylenmedı fi tarihinde tekrar gel denıldı saglıkcı arkadaslardan yardım lutfen

bır ılave yapıyorum : pankreas ve dalak boyutları normal sınırlarda olup eko yapıları homojendır
mesane bostur
batında serbest mayii saptanmadı

öncelikle geçmiş olsun. Bu sonucu yazmadan önce hangi problemle doktora gittiğinizi ve ultrasoundun neden çekildiğini, yaşınızı, kilonuzu, cinsiyetinizi, herhangi bir kronik hastalığınızın olup olmadığını, sürekli kullandığınız ilaçları, alkol, beslenme şeklinizi yazarsanız daha çok yardımımız dokunabilir.

  • plastik turambar  (26.04.09 13:22:10 ~ 13:24:22)
sıkayetım su sekılde gelıstı 15 dakka ıcınde agrım basladı ve gıderek sıddetı arttı 3 saat kadar acıyla kıvrandıktan sonra butun mıdem bosaldı (kustum)daha sonra hastahaneye gıttım cınsel organın sag tarafında apandısıt oldugunu dusundugum bolge vardırya ıste orası bugune kadar yasamadıgım bır agrı saplandı apandısıt testı olumsuz cıktı ıdrar yolları ıltıhabı olasılıgı olumsuz cıktı bobrek tası olasılıgı olumsuz cıktı cunku sorulan sorulara verdıgım cevaplar bu 3 olasılıgı çürüttü doktorum ultrason ıstedı ve yukarda verdıgım rapor verıldı bana bu arada anıden bır kac dakıka ıcınde agrım dındı doktoruma bunu soyledım o da sanırım cok sasırdıkı soylıyecek soz bulamadı ve herhangı bır teshıs koyamadı tedavımı polıklınıklerde ılerleyen gunlerde devam ettırmemı soyledı yasım 33 erkek kılom 105ılac kullanmıyorum alkol almıyorum duzensız ve aşırı beslenıyorum

  • karadenız1111  (26.04.09 15:24:58)
kilonuz ve düzensiz beslenmenize bağlı olarak karaciğerinizde evre 1 yağlanma olması çok normal. raporun geri kalan kısmında böbrek boyutlarında minimal artış yazmış ama önemli değil. sağ böbrek pelvisinde (renal pelvis böbreğin ürettiği idrarın toplanıp üretere aktarıldığı yerdir) büyüme olduğu yazıyor. bu büyümeyi yapacak bir sürü sebep var. Bunun için üroloji doktoruna başvurursanız gerekli tahliller yapılacaktır. Geçmiş olsun

  • plastik turambar  (26.04.09 17:07:15)
cıddı bır tehlıke varmıdı sızce ???? bırde bu agrılar neden oluyo yukarda saydım her 3 sebebın harıcınde ne olabılır

  • karadenız1111  (26.04.09 22:04:32)