Yaz Parfümü / Kış Parfümü

Selamlar,

Yazın ayrı, kışın ayrı parfüm kullanan var mı? Nedir bunun olayı? Bir parfümü seviyorsanız yaz-kış kullanamaz mısınız? Benim için farketmiyor mesela, seviyorsam her zaman kullanıyorum. Yoksa modanın dayatmalarından mı bu da?

Kullanabilirsin tabii ki. Yaz kokuları genelde daha hafif oluyor.

Pazarlama yöntemi olarak ortaya çıkmış şeyler bence.
  • cakabo  (30.11.13 15:08:20)
yaz sıcağında angel,rochas sıkıp milletin burnunun direğini çatlatmak istememekle alakalı bir durum sanırım

  • reverse engineer  (30.11.13 15:08:23)
yaz deha ferah kokular kullanılır ağır gelmemesi amacıyla, kışında zaten rüzgar soğuk kokuyu alıp götürceğinden ağır kokular rahatsız etmez evet ben de öyle kullanıyorum örn: yazınthe body shop japanese cherry blossom, kışın ise roberto cavalli by roberto cavalli.

  • pembegurba  (30.11.13 15:17:39)
kışın çok severek kullandığım bir parfüm yazın aşrı bayabiliyor, baş ağrısı yapabiliyor. yazın çok güzel olan bir koku da kışın kendini hiç gösteremeyebiliyor. o yüzden yaz-kış ayrı kullanıyorum.

  • letheavendangered  (30.11.13 15:51:45)
Ben ayri kullanirim hatta yazin kullanmadigim da olur
Hava cok sicakken agir sekerli kokular bayar cunku.
Yani tamam ter agiz ayak kokusu gibi degil ama intihar edesim gelir bazen. Hele erkek kokusu ise agir bise aylardan agustos saat ogle vaktiyse kurban oliym git yanimdan nefes alamiyorum bu ney lan derim, sabrimi zorlarsa

Kisin ise gozune gozune en sgiri sik
  • cecilia  (30.11.13 15:52:37)
var.
yazın kokusu farklı, kışın kokusu farklı.
yazın agır parfümler sıkılmaz, kışında hafif parfümler kullanılmaz.
  • kedidir o kedi  (30.11.13 21:49:44)