kult cizgi filmler

kult dediginiz top5 cizgi film nedir? ve -eger bi fikriniz varsa- su an izlenen top5 cizgi film nedir? tesekkurler

1. rocko's modern life (bu maalesef geç tarihli, ama yine de birinciliği hak etmekte)
2. voltran (çocukluumdan kendisi)
3. clementine (çizgi filmin orjinal adını bilmiyorum, ama anladın sen onu)
4. he-man
5. varyemez amca

bunlar benim kültlerim tabe, şimdi ne vardır bilemiyorum...
  • uyuzcan  (26.04.09 05:06:30)
şu andakileri bilemicem ama benim kült 5'im:
1. transformers
2. voltron
3. teenage mutant ninja(hero) turtles
4. he-man
5. striker (gol)(tsubasa olan değil, benjamin olan)

bunun dışında heidi, la linea, the flintstones, alvin and the chipmunks, thundercats vs vs..
tabi bugs bunny, donald duck, road runner gibi klasikleri de unutmamak lazım.
  • punkertifo  (26.04.09 05:27:16)
Jetgiller'i ve şeker kız candy'yi de unutmamak lazım tabi. Gerçi şeker kız candy anime heralde. Animeye girince death note, code geass, elfen lied gibi faktörler de var tabi.

  • edge_nabby  (26.04.09 05:47:48)
1-transformers
2-dungeons and dragons
3-gargoyles ( süferdi )
4-voltron
5-esteban

( alaaddin, mock and sweet, denver the last dinosaur, dennis the menace, beverly hills teens, arı maya, hong kong pui bu liste uzar gider. )
  • dark willow  (26.04.09 07:12:22)
orange road (pek bilen yoktur)
clementine
laserion
gargoyles
batman (wb'ninki ama şimdiki uyduruk olanından değil)
  • beccaria  (26.04.09 08:22:05)
şu anda izlenen top 5

one piece, naruto, bleach, full metal alchemist, 5. veremiyorum diğer hepsi birbirine çok yakınlar, 4 tane yeter zaten.
  • frosties  (26.04.09 08:44:45)
pokemon
the simpsons
family guy
south park
spider man
  • sen git ben geliyorum  (26.04.09 09:42:51)
the simpsons'a çizgi film demek ayıptır günahtır. family guy ve south park da aynı şekilde.

benim sıralamam çok farklı olurdu;

1. Laff-a-Lympics
2. rocko's modern life
3. darkwing-duck
4. transformers
5. tmnt
  • deckard  (26.04.09 10:59:14)
kült:
pokemon
tom&jerry
spider-man
avatar the last airbender
spongebob squarepants

günümüzde
avatar the last airbender
spongebob squarepants

şu aralar bunlardan başka çizgifilm bilmediğimi farkettim üzüldüm şimdi

ha simpsonsa falan diyecek olursak başka
-family guy
-south park
-futurama
  • yuto  (26.04.09 11:07:58)
spirited away ve akira bence kesinlikle izlemelisin.

  • kronikdonguselloser  (26.04.09 11:14:04)
(bkz: freakazoid)
(bkz: rocko's modern life)
(bkz: iron man) ve (bkz: thor ) (1960 kusur yapim) 90larda starda yayinlanan sadece agizlarin hareket ettigi kapooow falan yazan
(bkz: spiderman and his amazing friends)
(bkz: ghostbusters) (ozellikle gorilli versiyon)

unutmusum, (bkz: kappa mikey) de oldukca basarili bir cizgi film ilerde kult olur
  • mowgli  (26.04.09 11:54:02 ~ 12:02:34)
voltran
ninja kaplumbağalar
tom ve jerry

bunlar tüm zamanların çizgi filmleri. diğer ikisini bilemedim.
  • etna  (26.04.09 12:44:29)
1.He-man
2.Teenage Mutant Ninja Turtles
3.voltran
4.Striker
5.Slam Dunk

illa beş tane olacaksa bunlardır benim seçtiklerim. Ayrıca looney tunes'in bütün karakterleri, taşdevri v.b. eskilerin bütün çizgi filmleri. öünkü çocuktuk izlerdik hepsini.
adam olduktan sonra :) tanıştığım bazı çizgi filmlerde yok değil. (bkz: nickelodeon) onların sıralaması da şöyle;

1.ren & stimpy
2.rocko's modern life
3.spongebob squarepants
4.catdog
5.avatar the last airbender (çizgi film olmaktan çıktı ama olsun)
  • yaseka  (26.04.09 13:07:55 ~ 13:09:04)
nils ve uçan kaz
ghostbusters
tsubasa
pokemon
vikingler

büyüklere;

the simpsons
southpark
family guy
  • ray simenov  (26.04.09 13:34:09)
candy i unutmuşum! şarkısı bilem var..

  • ray simenov  (26.04.09 13:35:10)
@deckard yalnız Laff-a-Lympics i 1. sıraya koyman süper olmuş.. hakikaten gelmiş geçmiş en güzel çizgi film oydu..

  • commorientes  (26.04.09 14:03:08)
Şöyle bi baktım da çizgiroman uyarlamaları var benim çok sevdiğim;

1.Snoopy
2.Asterix (bence kitapları çok daha iyi ama olsun)
3.Red Kit
4.Vikingler
5.Tenten

bi de uzun metraj animasyonlar (canlandırma sineması)

1.les triplettes de belleville( diğer adı: rendez-vous belleville)
2.nightmare before christmas
3.around the world in 80 days (çok güzel bi fabl versiyonu)
4.steam boy
5.sky crawlers
6.idiots & angels
7.guide dog

:) daha gider bu...
  • squatterbloat  (27.04.09 03:23:45)
ah nasıl unuturum! bulutlardan döşeklerde yatan,yalnızlıktan sıkılan, koyunlar kuzularla dostluk eden, alplerin al yanaklı neşeli kezbanı heidi :)

  • squatterbloat  (27.04.09 03:26:50)
şu an en çok sözü edilen
ben10
dexters laboratory
fosterin hayali arkadaş evi
power puff girls
samurai jack
bunlar cartoon network çizgifilmleri bir de nickelodeon için top 5 verebilirim:
spongebob squarepants
avatar last airbender
danny phantom
dora ve diego kuzenler
jimmy neutron
the wild thornberrys
diyebiliriz. ama ne için sorduğunuzu söylerseniz yaş gruplarına ve cinsiyete göre bu sıralama değişiyor.
  • kaafinur  (27.04.09 15:55:52 ~ 15:56:30)
yahu kaç kere dediler okuduğunuz ve sorunuza tatminkar yanıt içeren girdilere tik atın diye. cık cık cık...

  • beccaria  (29.04.09 20:34:18)