kpss hakkında

selam duyuru.

birbiriyle bağlantılı 3 tane sorum var kpss hakkında.

1-şimdi son sınıf üni öğrencisi olacağım seneye.2015'de kpss oluyor mu b kadrosu için? bu birinci sorum..

2-ikinci sorum da, 2015'de var diyelim, bende son sınıfı bitirdim ama ya tek dersim kaldı diyelim ya yaz okulundayım falan filan yani mezun olmadım daha, bu sınava girme hakkım var mı?

3-üçüncü sorum da, eğer girme hakkım varsa girdim diyelim, sonra okulum uzadı diyelim 1 sene yada yarım dönem falan, kpss puanı 2 yıl geçerli ya, peki ben 1 yıl sonra okulu bitirdiğimde o puan duruyor mu yoksa gidiyor mu?

teşekkürler.

b kadro'lar merkezi atama ile atanıyor onlar da çift yıllarda yapılıyor. 2014-16 vs. 2014'e girebilirsin fakat kamu kurumu tercihi yapabilmen için belirttiğin bölümden mezun olmuş olman gerek. 2015'ın kasımında(3.) ya da 2016'nın mayısında kpss2014'ün son ataması yapılır (4.) bu zamana kadar mezun olman gerek yoksa boşa girmiş olursun.

  • cliff62  (29.11.13 18:57:05)
kpss b sınavları çift yıllarda olur. 2014 sınavına lise düzeyi girersen, mezun olmadan lise düzeyi kadrolara atanabilirsin. mezun olmadan lisans seviyesi kadroya giremiyorsun bildiğim kadarıyla. girsen bile mezun olmadan puanın bir işe yaramaz. sınavdan sonraki 2 yıl içinde mezun olduğun gün, puanın aktif hale gelir. ( sınava lisans düzeyi girme hakkın varsa tabi )

  • ete summer  (29.11.13 19:03:10)