kalp işlevlerimde bir bozukluk varmış?

bugün spor lisansı için sağlık raporu alıcaktım fakat ekg de çıkan sonuçtan dolayı doktor vermeyeceğini riskli olduğunu söyledi.kalp ventriküllerimin biri işlevi tam yerine getiremiyormuş. dolayısıyla sorun oluşturuyormuş. haftaya kardiyolojiye gideceğim ama şuan çok aklıma takıldı. bu hafta lisans işlemlerimi yapacaktım buz hokeyi oynuyorum çok hızlı ve yorucu bir spor. böyle bir sorun spor yapmama engel olur mu? yoksa o kadarda önemli değil mi? yaşayan bilgisi olan var mı acaba :)??? ve çekilen ekg

kardiyolog filan değilim ama temel tıp terk bilgimle sadece sorunun nerde olduğunu kabaca söyleyebilirim;

ikinci şekilde sivri şekilli olan dalgalar yok yani 3 kez kalbin atmış ama ventriküller kasılma yaratacak elektriksel uyarı çıkarmamış , doktorunun dediği gibi.
sonrasında da yarattığı kasılmalar eşit frekansta değil.

gerisini bilmiyorum valla.
zaten ekgyi ancak kardiyologlar güzel okur ve kesin teşhisi ancak onlar koyar öyle kolay bişi değil.
ventriküllerin binbir türlü patolojisi var.
ve de normalde semptom vermeyen bir kalp rahatsızlığından halı sahada ölen hocamız vardı ihmale gelmez evet.
  • neferkitty  (29.11.13 17:33:51 ~ 17:45:11)
abi aman diyim. sakın yapma. haftada bir halı saha maçı yapan adamdım, bi gün doktora gittim, 3 hafta sonra by pass oldum, damarlarım darmıs falan. yani sen bir sinyal almıyorsun diye, kötü bir şey yok anlamına gelmiyor ne yazık ki. kalp bu sakaya gelmez. tesadüfen yasamıssın demişti bana doktor, halı sahada ölebilirmişim.

hiç riske etme. tabii sendeki durumun mahiyeti falan farklıdır muhtemelen ama yine de doktora danısmadan efor sarfedeceğin şeylere girme sakın
  • paranoyak kedi  (29.11.13 17:33:57)
Sağ dal bloğu var gibi görünüyor. V1 ve V2 derivasyonlarında çift çentikli gibi dalgalar dikkat ederseniz. Normalde spor yapıyor ve sorun yaşamıyorsanız çok önemli bir sorun teşkil etmeyebilir. Yine de kardiyolojiye gidin baksınlar.

  • forzabjk  (29.11.13 19:05:53)
sağ dal bloğu falan değil. burada cevap aramayın derim yalan yanlıs yazıyor herkes.

  • earthangell  (30.11.13 00:37:29)