kabin memurluğu

bu meslek benim çok hoşuma gidiyor.
peki kabin memuru olmak çok mu zor ?
er kişisiyim.
boyum 186-187 falan.
nedir giriş şartları v.s

yardımcı olur: kabinmemurlugu.net

  • livaneli kadir  (29.11.13 15:42:16)
olmak çok zor değil. fakat olduktan sonraki kısmı zor.

orta seviye bir ingilizce ve gerekli sağlık şartlarını sağlamanız gerekiyor.
  • godsparticle  (29.11.13 15:58:29)
çok mu zor? :) Şöyle diyeyim, bir erkek olarak 1.65 boyunda olmanız yeterli bile.

Kabin memuru olmak değil de kalmak zor sanırım. Çalışma şartları inanılmaz zor olacak, hizmet sektöründe olacaksınız vs, bunlara gönüllüyseniz ve orta seviyede de ingilizceniz varsa traşınızı olup görüşmeye gitmeniz yeter. %99 alınırsınız. Bikaç ay içinde üç beş tane arkadaşım kabin memuru oldu, bunların içinde bana göre kilolu olanlar bile var.

Özellikle thy inanılmaz bir host/hostes açığı içinde, bu sebeple eski kalifiye ve güzel/yakışıklı gibi kriterleri yok. 50 liraya uçak bileti alınan bi dönemdeyiz zaten, deneyin şansıızı.
  • pandispanya  (29.11.13 15:58:43)
www.airporthaber.com

dün okumuştum bu ilanı bi bakın.
  • amelie poulain  (29.11.13 16:03:06)
şirket olarak thy dışında bir yeri tercih etmeyin derim ben bu arada. yine de siz bilirsiniz ama thy dışında yapılacak bir iş değil

  • godsparticle  (29.11.13 16:04:53)
güzel iş fakat zor iş, hayatını baya bir karmakarışık hale sokuyor bunu bil. alımları takip et, düzgün konuş, traşlı ol bakımlı ol, ingilizceyle ilgili çıkan sorular var nette onları bu çalış biraz olur gibi geliyor. kolay gelsin

  • monkey  (29.11.13 16:08:17)
anlatılan kadar basit bi olay değil. önce onu bil. her önüne geleni almıyolar öyle. eskisi kadar uzun testler de yok, 2 aşamalı yani 2 gün olsa gerek ama ciddi şekilde sınıyorlar sizi. ingilizce orta seviye olsa yeterli, fakat yine de çok tutuk olmamak lazım tabii. çalışma şartları çok iyi değil ancak tutkuyla seven birisi yapabilir. maaş konusunda thy en iyisi. ortalama 4000'den fazla maaş olur, gittiğiniz yere, yatıya göre, vs. değişir. 3 ayda bir çift maaş var sanıyorum. diğer şirketlerde bu maaşı ancak ingilizce dışında yabancı diliniz varsa alırsınız. atlasjet mal bi şirket olduğu için sadece kadınları alıyor, bilginize. siz thy'ye yoğunlaşın bence gerçekten istiyorsanız. fakat şunu bilmekte yarar var; siz her ne kadar kabin memurluğunu uçuş güvenliğinin en önemli parçası, çok kutsal ve zor bir iş olarak anlatırsanız anlatın etrafınıza ve ailenize, onlar sizi her zaman garson gibi görecek. türkiyede bakış açısı bu malesef.

bu arada vücudunuz görünen hiçbir yerinde dövme, piercing ve büyük yaralar olmaması gerekiyor.
  • nathanieltroy  (29.11.13 16:37:15 ~ 16:38:37)