bitcoin mining (hiç anlamam yatırım filan abuk bir soru benimkisi)

şimdi bilgisayar üzerinde üretiliyormuş bu coin

anladığım kadarıyla bir site var o sayfayı açıyorsun arka planda o çalışıyor..

maliyetini kurtarmıyor diyenler var.
ne maliyeti oluyor bu? ofiste okulda bilgisayar açıkken çalışmıyor mu bu sistem?

elektrik faturasından ne olacak ki?

şimdi ben ofiste 8-10 saat iş yaparken açık tutsam siteyi ne olur ki? kaç günde üretilir

üretemezsiniz geçti(miş) artık o devir.
ilk önce cpu ile üretiliyormuş sonra ekran kartı işlemcilerine geçmiş olay. (gpu mu deniyordu?)
şuanda özel üretim çiplerle, süper bilgisayarlarla yapılıyor bu iş.

diğer altcoinlerden üretebilirsiniz tabii.
  • neyleyim  (29.11.13 14:15:18)
  • fukka  (29.11.13 14:16:00)
* Sanal bir cüzdan oluştur,
* Bitcoin denen sanal paradan satın al,
* Sonra bu sanal para aldığın fiyattan daha yükselince sat. Bu mudur olayı?
  • Nocturne  (29.11.13 15:09:47 ~ 15:09:57)
islemciyle degil de iyi bir ati ekran karti varsa ne kadar uretilebilecegi konusunda fikir vermesi acisindan suradan hesaplayabilirsiniz(dogrulugunu bilmiyorum):
www.alloscomp.com

hesaplamada gereken gpu'larin mh degerleri icin:
en.bitcoin.it

litecoin ve turevleri farkli bir algoritma kullandigi icin cpu ve gpu'larla biraz daha mumkunmus.
  • ainothia  (29.11.13 16:32:06 ~ 16:33:35)