[]

kedi mantarı tedavi ettirme sorunu daha önce geçirmiş olanlara soru

kedimin kafasında mantar başladı büyük ihtimal. 50 kuruş büyüklügünde beyaz açıklık var veterinere götürmem gerekiyo ama ancak 5 gün sonra götürebilirim kafasını kaşımış kanatmış biraz 5 gün kadar bir sürede yayılmaması için ne yapabilirim kendi kendime ? gecikme sebebim maaşım 5 gün sonra yatıyor muayene aşı filan yüksek tutacaktır. kedim 5 aylık bombay önerileriniz nedir.
 
Faydası olur mu bilmiyorum ama, yavru kedimin kuyruğunda mantar var bir süredir. İlk olarak bir kapsül verdi hekim, onun içindeki tozu 5 doz olacak şekilde ayırıp her gün bir dozu yaş mamayla karıştırıp verdim. Böylece 2 kapsül kullandım. İyileşme belirtileri gösterince Ketoral şampuana geçtik. Eczanelerde satılıyor. İlk önce gün aşırı yıkadım, şimdi haftada 2 kere yıkıyorum. Biraz uzun sürüyor tedavi ama geçti gibi mantar. Evde başka kedi varsa ona da mantar aşısı yaptırmanızı tavsiye ederim.


  • dittos  (29.11.13 11:30:55) 
mantar için iğne ile tedavi, zaten çok yaygınsa mantar tavsiye ediliyor. o zamana kadar da şu 5 günde, mantarlı bölgeye baticon sürün(baticonu pamuğa döküp o bölgeye pıt pıt yapın) bölgesel küçük mantarlarda iyileşmesini bile sağlıyor, iyileşmese bile yayılmasını engeller.hava alması lazım ve nemli kalmaması lazım.bence de şu yakalıklardan alın, o zamana kadar kafasına ellemesin. misterturist in her dediğine katılıyorum, bir tek tırnak kesme olayı hassas bir konu, ilk defa yapacaksanız derinden kesersiniz daha kötü olur. yakalık takınca zaten tırnak kesmek gerekmez.


  • alice practice  (29.11.13 11:49:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.