Hızlı koşmam için ne yapmam ne çalışmam gerekli?

leg ext
leg curl çalışıyorum , sakatlıktan yeni çıktıgım için 10 dk ısınma koşususu yapıyorum fazla zorlamıyourum yavaş yavaş çalışamaları arttırıcam.

spor salonunda ne çalışmam gerek hızlı koşmak ve hızlı olmak için ?

spor salonunda gördüğüm kişiler var gerçekten çok kaslı bacakları var ama hızlı koşabilecekleri sanmıyorum hızlı olan arkadaşımlarım hep ince bacaklıydı.

hızlıdan kasıt kısa mesafe hızlı koşmak mı? uzun mesafe temponuzu arttırmak mı?

  • ykyt  (28.11.13 23:03:35)
squat

  • yeni dunya duzeni  (28.11.13 23:06:42)
ne sakatlığı yaşadınız?

  • marcelorios  (28.11.13 23:09:12)
@marcelorios
sol dizimde ödem oluşmuştu geçti. sağ dizimde menisküüste dejenerasyon vardı geçti ama sıvı var içerde tam düzelmedi.

doktor spora dönebilirsin dedi ve sıvı için ilaç verdi.

@yeni dünya düzeni

squat yapmak istemiyorum. şuan dizlerime fazla yüklenip sakatlamaktan korkuyorum.

@ykty

tempomu arttırmak istiyorum onun için ilerde koşular yapıcam. kısa mesafe hızlı koşmayı kastettim. sınava gircegim için her türlü kısa mesafede hızlı olmam gerekli.
  • zlatanibrahimovic11  (28.11.13 23:15:32)
ciğerlerin hava alma kapasitesini artırman lazım. onun için de bol bol koşman ve doğru nefes alma egzersizleri yapman gerekiyor.

  • japon askeri  (28.11.13 23:17:07)
diz sakatlığınız varsa squat'ı tavsiye etmem. curl'de problem yok. dar açıyla leg press, dizleriniz için daha sağlıklı olabilir. extension da dizleriniz için zararlı olabilir.

  • marcelorios  (28.11.13 23:24:10)
@marcelorios

doktorun verdigi egzersizlerde leg extin kolaylaştırılmışı gibi şeyler vardı oradan başladım sonra sonra dumbelle devam ettim. şuan en hafif ayarda leg ext yapıyorum sorun olmaz sanırım ? hiç zorlanmıyorum acı hissetmiyorum.
  • zlatanibrahimovic11  (28.11.13 23:32:46)
sakatlığın iyice geçtikten sonra interval çalış. (bkz: hiit ) çok kaslı olmakla hızlı olmak pek alakalı değil.

  • falafila  (29.11.13 00:18:47)