ayağıma ne oldu?

7-8 gün kadar önce bir çalışma öncesi ısınırken zıplıyorduk. zıplarkene sağ ayak parmaklarımın üzerine sert düştüm, ortadaki biraz incindi sanırım ama çok acımadı hayatıma devam ettim. ertesi günden bugüne bir haftayı geçkindir ayağımın orta yerinde orta parmağın biraz arkasında hafif bir şişlik var bastırınca acıyor ve yürürken sağ ayağım fena acıyor bazen topallar gibi oluyorum. hatta acı dizime doğru yükseliyor fazla zorlarsam. biliyorum doktora git diyeceksiniz, önemsemeyip geçer dedim ama geçmedi, çalışıyorum okulum var ve sgk ile sorunlar yaşıyorum. ikametim bilmediğim ve dolaşmaya korktuğum bir semtte olduğundan işlemleri halledemedim. sizce sorun ne ve doktor bana ne diyebilir? geçecek mi? ömür boyu ayağım acıyarak mı yürüyeceğim? sonunda ayağım düşecek elime alıp dolaşacak mıyım çok acıyor :(

kırmış olavbilirsin
çatlatmış olabilirsin

doktora gitmezsen yanlış kaynayabilir ve ihtimallerden biri olarak bu acıyı çok uzun süre çekmeye devam edebilirsin, diğeri deformatif olarak kaynar, sonuncusu ancak pek mümkün olmayan ise hayatına normal devam edersin
  • la noix  (28.11.13 06:21:00)
iyi olacaksındır muhtemelen ama doktora gitmeden olamayacağın kesin.

  • m murphy  (28.11.13 08:15:17)
şişme, şekil bozukluğu varsa
mümkün olduğu kadar sabitle, bi splint al kullan.

butoniere deformitesi diye bir olay var el parmağımda başıma gelmişti.umarım ayakta öyle bi mevzu yoktur.
  • uzletguzin  (30.11.13 23:00:28)