Schengen vizesi karmaşası

2006 yılında interrail için hollanda'dan schengen vizesi alıpta yunanistandan girdim. hollanda benden uçak biletinin aslını(gidiş dönüştü sanırım) ve otel rezervasyonu ıstemıstı, duzenelyıp verdım falan.ancak vizeyı aldıktan sonra hem uçak biletlerini hem de otel rezervasyonunu iptal ettim ama donuste hollandadan ucakla cıktım.

şimdi sorunun özü şu(ki biliyorum karışık oldu biraz):

ben ilerde hollanda yada başka bir ab ülkesine Schengen için başvurursam bu durum benim için problem yaratır mı? mesela fransa, sen daha önce hollada'dan vize almışın ama yunanistandan girmişin, ne iş arkadaşım der mi? başına böyle birşey gelen, yada konu hakkında bilgisi olan var mı ?

not: şimdi durum ne bilmiyorum ama eskiden ilk giriş yapacağın ülke veya en çok kalacağın ülkeden almak zorundaydın.

ilk giris yaptıgın ülkeden almak zorundasın ya da cok kalacagın yerden almalısın gibi bir sey yok ama vizeyı bir yerden alıp baska bir yerden giris yapmak istediginde sorun cıkartıyorlar diye biliyorum. bir dahaki vize basvurunda nerden giris yaptıgını vs arastırmazlar daha önce vize aldın mı almadın mı dıye bakarlar zaten gırıs cıkıs sayfalarını ıstemıyorlar...

  • sycrnnt  (25.04.09 02:17:52)
teşekkürler sycrnnt,haklısın sanıırm.

eğer böyle olumsuz bir durumla şahsen karşılaşmış veya bir tanıdığı karşılaşmış olan varsa onlardan da bilgi paylaşım bekliyorum.

repler sırada bekliyor : ))
  • osmangazi86  (25.04.09 02:25:49)
peder bey bir hollada bankası olan rabobank'ta çalışıyor. bir kaç yıl önce hollanda vizesi ile almanya köln'e gitti. bir dahaki sefer vize almak istediğinde hollanda dedi ki: "sen bizden almışsın ama almanya'ya gitmişsin biz seni kara listeye ekledik" bankanın üst düzeyleri araya girmişti de kaldırmışlardı blacklist olayını.

bu nedenle iyi araştırın derim.
  • ali87  (25.04.09 09:41:06)
1-2 defada sorun çıkmıyor ama sürekli yaparsan vizeyi aldığın ülke ben sana vize vermem bir daha diyebiliyor çünkü benden alıyorsun ama ilk benim ülkeme girmiyorsun diyorlar...

  • alkolikfedai  (25.04.09 13:21:53)