kamera kasetlerini pc'ye aktarma

merhaba,
elimde şöyle 90'lardan kalma küçük kasetler var.. bu görüntüleri pc'ye nasıl aktarabilirim? teknolojiden anlamayan birine anlatır gibi lütfen :)

Kadikoy pasajda yaptir. Ugrasma hic

Vidyo kameran yeniyse. Ysv kablo ve bir yazilimla. Kaset vudyinun icindeyken yapilabilir
  • efruz  (27.11.13 15:34:12)
kendim yapmak istiyorum, dışarıya veremem. eski bir video kameram var. o şekilde nasıl olur?

  • plastic_angel  (27.11.13 15:43:08)
capture card alman lazım.

  • gozyakansakiz  (27.11.13 15:48:38)
kameranın marka modeli nedir?

  • rentts  (27.11.13 15:59:46)
kameradan çıkan kabloları tv kartından input gibi vermiştim. bir program vardı bu tv kartının inputunu seçerek görüntüyü gösterebiliyor ve kaydediyor.
kaset 45.dk ise 45dk boyunca kayıt oluyordu istenilen dijital formatta.
dediğim tv kartı 35tl'lik avermedia marka basit bişeydi
  • jedilance  (27.11.13 15:59:53)
bir çok kurgu programı capture yapar
adpbe premiere, finalcut vs.

kameran eğer eskiyse (ki beta olduğuna göre muhtemelen öyle) ve usb ile bilgisayar bağlanmıyorsa bir capture kart alman gerekir (çok pahalı değil) onun yardımı ile kolayca yapabilirsin
  • thewishcaster  (27.11.13 16:40:13)
şunlardan almalısın.
www.ebay.com

kadıköy yazıcıoğlu veya gittigidiyorda var.70 ila 80 tl. civarı. ben aldım geçen sene yazıcıoğlundan. beta ve vhs kasetleri dvd yaptım.

sende bununla gelen yazılımı kullanıp pc ye aktarırken kayıt ettireceksin bu kadar basit.
  • illegalstar  (27.11.13 16:48:02)