Duyurucuların Meslekleri vs 2011

öncelikle zamanında biri sormuş ben de o zaman okuyordum. işletme okuduk. o zaman tabi denetçi oluruz diye düşünüyorduk denetçi diye yazdık. şimdi ne iş yapıyorum? şimdi diplomat oldum aq anlamadan :D

(git: 239220)

dediğim soru da bu. biri cevap yazmış da son bildirimlerde çıkmış tepeye. neyse ordaki arkadaşlardan varsa siz ne iş yapıyorsunuz? orda işi olmayan varsa planı olan varsa onlar ne oldu merak ediyorum da? yada orda olmayanlar da yazsın. 2 sene önce ne düşünüyordunuz ne oldunuz?

bilgisayar mühendisliği okuyorum, nasipse bitince sanat tarihi okuyacağım keyfine..

  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (26.11.13 19:26:57)
O zaman okuyup çalışıyormuşum. Artık okumuyorum, bitirdim.
O zaman şu anda çalıştığım firmanın taşeronunda çalışıyordum ve bu firmada çalıştığımı hayal ediyor, özeniyordum. Çok şükür şimdi oradayım.
Nick o duyuruda ronaldo17.
  • japon askeri  (26.11.13 19:29:09 ~ 19:29:42)
salla sanat tarihini ben 2 seçmeli aldım bok gibi :D

  • ayiadam  (26.11.13 19:29:20)
iki yıl öncee.. kasım 2011. lise son oluyorum. yabancı dil bölümündeyim, deneme sınavlarında ilk 5'te çıkıyorum. hayatım filmler ve deneme sınavlarından ıbaret, calısmıyorum da. seneye ne olucak ne okıcam ve bıtınce ne olucak hıcbı fıkrım yok. başarılı oldugum bı bolumdeyım ve yürüyorum işte.

sonra ygs lys derken (tabi 2012 yılına gırdık o ara) 80'de 73 yaptım uzerınıze afıyet. alman dili istiyodum. istanbul üniversitesinde alman dili vardı ama sınava almancadan gırenlerı alıyodu sadece. ya hacettepe alman dili, ya da istanbul üni. rus diline giricektim.
istanbulu seçtim.
okulu 1. haftadan sonra bıraktım, çalışmaya başladım.

şu anda güzelce kendini idare edebilecek maaşa, eve, arkadaşlara, yemeklere sahip bir web programcısıyım. bölümü de değiştirdim, bilgisayar programcılıgı okuyorum.

fiuu cokzel hikayem var.
  • hjarteblod  (26.11.13 19:31:28)
İki yıl önce genç bi öğrenciydim şimdi genç ve öğrenciyim

  • GibsonRules  (26.11.13 19:37:10)
^adam doksanlı çıktı rıza baba :D ne güzel lan keşke ben de o yaşta olsam şimdi neler yapmazdım bak yapardım değil yapmazdım :D

  • ayiadam  (26.11.13 19:37:30)
2011'de yüksek lisans yapıp part time çalışıyordum.

aslında lisansım bilgisayar mühendisliği ve bu alanda master yapmak istiyordum. ama sonra iş analistliği üzerine yüksek lisans yapmaya karar verdim.

şimdi full time çalışıyorum. iş sistemleri analisti.
  • ermanen  (26.11.13 19:39:37)
işletme okuyorum. bakalım ne olacağız. inşallah biz de diplomat oluruz peh:)

  • geberix  (26.11.13 19:41:59)
2011'den beri aynı dönemi tekrar ediyom, fantastik.

  • mula  (26.11.13 19:47:09)
bir yayınevine editörlük yapıyorum. aynı zamanda saçma salak bir bölümün son senesini okuyorum, bu bitince (merakımdan) psikoloji okuyacağım. yeterli parayı topladığımda da her şeyi bırakarak resim sergisi açıp meslek hayatımı noktalayacağım. :)

  • yoshida chizuru  (26.11.13 19:48:05)
2 yıl önce unı den yenı mezun olmus delı gıbı iş arıyordum kıyıtırık bı bolum bıtırıdıgım için (elektronık) halıyle bulamamıs mado da garosnluk yapmaya baslamıs,haftanın 3 gunu de hobı olsun dıye çizim kurslarına gıdıyordum dershaneye (ben harıc herkes mımarlık ya ögrencısıydı yada mımardı)kursu bıtırdım mado dan istifa ettım,bı mımarlık buruosun da proje bolumunde işe basladım daha sonra kurs aldıgım dershanenın baska bır subesınde part tıme öğretmenlık yapmaya başladım :))
şimdi ise bı fabrıkada orta hallı yönetıcılık yapıyorum borsa öğrenıyorum iktisat son sınıfım (AÖF)sene ye londra veya manchester da risk yondetımı ve islamı bankacalık üzerıne yuksek lısans yapasım var
@ayiadam ayrıca nasıl dıplomat oldugunuda merak edıyorum D
  • jackies  (26.11.13 20:05:07)
iki yıl önce yazılım geliştirme uzmanıydım, ürün yöneticisi oldum ya

iki yıl sonra ne olur bilinmez
  • facebook  (26.11.13 20:35:09 ~ 20:35:27)
o soruyu yazdığım anı bile hatırlıyorum. vay be, iki yıl geçmiş...

bende durum aynı hala. okuyom. ama son sınıfım...
  • sen git ben geliyorum  (26.11.13 20:47:06)
duyurunun orjinal sahibi gelmiş beyler dağılın.

^iki sene çabuk geçiyor valla. ben hiç anlamadım. şans eseri canım sıkıldı girdim biri cevap yazmış derken....
  • ayiadam  (26.11.13 20:58:01)
Simdi eski duyuruda ki cevabima baktim yaptigim isten nefret etme seviyesine geldigim halde askere gidene kadar eski isime devam ettim geldikten sonra plc&otomasyon uzerine calismaya basladim kafam rahat,huzurluyum.

  • sealth  (26.11.13 22:06:34)
2 sene once bir bankada uzman yardımcısıydım ve trader olmaya calısıyordum.
Gecen surede tam hayal ettiğim gibi olmasada bulaştım o işlere şimdi uluslarasaı bir şirkette bankalara trade yazılımları satıyorum/eğitim veriyorum.

Bundan sonraki planım sirketin londra ofisine kaymak orada 2-3 sene çalışıp mba msc gibi bir şey yapmak.
  • spy of soul  (26.11.13 22:51:18)
hehe, iki sene önce işten ayrılmayı planladığımı yazmıştım. ki ayrıldım ve şuanki işimde iki senedir çalışıyorum.

şimdi ise yine işten ayrılmayı düşünüyorum :) ama bu sefer master için.

bakım mühendisi
  • sttc  (26.11.13 23:51:10)
2 yıl öncede tamirciydim şimdi de tamirciyim.

  • basond  (27.11.13 08:35:34)