ehliyet-polis kontrolü

otomobil kullanırken polis ehliyet görmek istese ama yanımızda yoksa sıkıntı çıkar mı? yoksa tc kimlik noyu söyleyince yeterli olur mu?

yanında olmak zorunda

  • calzoncillos  (25.11.13 23:13:43)
Sıkıntı çıkar. Cezası var
Edit: Buyrun bu da ceza maddesi ve para cezası
tsof.org.tr
  • klorlu su boregi  (25.11.13 23:14:08 ~ 23:15:32)
Para cezasi var

  • ondkz  (25.11.13 23:15:58)
"2918 Sayılı karayolları trafik kanunu (44/1-b) maddesine göre, aracınızı kullandığınız sırada kendinize ait sürücü belgenizi üzerinizde bulundurunuz. Yapılacak trafik kontrollerinde eğer sürücü belgeniz yanınızda yoksa kontrolü yapan trafik ekipleri (polis-jandarma) size sürücü belgenizi yanınızda bulundurmamaktan cezai işlem uygulayabilir, Sürücü belgenizi yanınızda bulundurmamanın cezası ise 2013 yılı için 166 TL ve 5 ceza puanıdır."

  • xenophobe  (25.11.13 23:17:00)
iki kere yakalandım ehliyetsiz evde unutmuşum.
ilkinde ruhsat da yoktu gerçekten de öbür çantamda unutmuştum. emniyet şeridinden giderken polis çevirdi ceza kesicekken diğer çantamda unutmuşum dedim. arabayı bağlayacaklardı derken off seninle mi uğraşıcaz be diyip yolladılar.
ikincisinde ruhsat sigorta herşeyin tamsa yollicam seni tamam dedi. muaneyi yeni yaptırmıştım şükür, yine yolladı.

ama burda kadın olma durumu ne kadar etkili bilmiyorum hatta biraz önce arkadaşıma da telefonda anlattım. geçen pazartesi polis çevirdi. neden noldu dedim. hanımefendi plakanız yok telefonla konuşuyorsunuz kemer takılı değil aşırı hızlısınız. şirinlik yaptım yolladı..

sıkıntı çıkar ama benim gibi salabilirler de. yaşamış biri olarak yazayım dedim.
  • glori  (25.11.13 23:24:56)
ben yakalandım ve ehliyetim arkadaşın arabasında unuttuğum kart tabakamda kalmıştı. polis bey normalde cezası olduğu felan söyledi. ben de ceza yazabilirsiniz ama durum budur dedim. neyse sonra telsizle tc kimlik numaramdan ehliyet durumumu sordu, karşı taraf nerden alındığını, puan durumunu vs aktardı. bir daha yapmayın yoksa cezası var dedi (yaz dolayları yanlış hatırlamıyorsam 163 veya 63 gibi bir şey demişti).

  • fempusay  (25.11.13 23:58:38)
Polisine bağlı, göbekli ve yufka yüreklisi TC kimlik no ile idare ederken, yine göbekli ve puşt olanı cezayı kesip gönderebilir, orrospu çocugu olanı da arabayı götürecek ehliyetli yoksa şöyle sağa çek bakim diyebilir.

  • Gkcn  (26.11.13 01:22:47)