Dershaneler Kapatılmalı Diyenler

Neden kapatılmalı?

kızlı erkekli yalaşmalar falan. hiç hoş değil.

  • ermanen  (25.11.13 22:51:02)
dershaneler kapatılmadan evvel özel ders olayını bitirsinler, vergisiz kazanç!

kapatılmadan evvel mi okullarda eğitim öğretimi iyileştirebilirler yoksa kapattıktan sonra mı bilmiyorum ama asıl olan dershane değil şu saçma eğitim sistemi.

ama kapatılmalı çünkü dershaneler günümüz eğitim sistemiyle beraber fark yaratıyor, giden için iyi ama gidemeyen o kadar çok kişi varki, ya da çocuğu gidebilsin diye hayatından,ekmeğinden kısan. bu gelir adaletsizliği içinde eşit eğitim hakkını da ortadan kaldırıyor, ki bunun sorumlusu devlet okullarıdır.

gerekli ve yeterli eğitim verilseydi dershaneye ihtiyaç da olmazdı, parası olan ailede doğan çocuk ile parası olmayan ailede doğan çocuk rekabetini rahat edebilirdi.
  • bir ileti paylastim  (25.11.13 22:52:57)
bence okullar kapatilsin. nedir bu ogrencilerin cektigi her sabah kalkip gidiyorlar. yatin uyuyun kardesim.

okullardaki mufredat iyilestirilsin, kapatmak cozum degil cunku kapatsan bile sinavda farklilasmak isteyen (yani basarili olmak isteyen) illa baska turlu hazirlanacaktir. ozel ders olabilir mesela
  • exlibris  (25.11.13 23:01:26)
valla sırf stv deki dram yüklü, dershanemiz kapatılmasın konulu haberlerin bitmesi için kapatılabilir. izin verdim.

  • merwee  (25.11.13 23:13:16)
saçmalık oldugu için kapatılmalı. 15 sene önce kapatılmalıydı. geç bile kalındı. ama hala kapatılmaması gerektiğini düşünenler var, çok ilginç

  • dafuq  (25.11.13 23:38:00)
şu anda kapatılmamalı ama 5-10 yılda kapatma hedefi olmalı. ben 3 sene lisede öğrenemediğim konuları dershanede 1 yılda öğrenip üniversiteye girdim. çünkü hocalar ve imkanlar çok kötüydü. lise hayatı boyunca yaptığım tek deney soğan zarına 30 saniye bakmatı.

hükümetin anlamadığı şey problem dershaneler değil okullardaki eğitim kalitesinin kötü oluşu. ne zamanki pisa değerleri düzelir o zaman kapatırsın dershaneleri.

www.hurriyet.com.tr
  • merhum  (26.11.13 08:08:38 ~ 08:09:42)