Atatürk havalimanı gümrük kontrol

Son haftalarda ABD'den gelen arkadaşların ilettiğine göre; havaalanı çıkışına doğru olan x-ray cihazdan valizleri geçirmeye ve beraberinde getirdikleri cihazlara el koymaya başlamışlar, deniyor.

Bilgisi olan var mı?

(Baslikta THY yazmisim, Havalimani olarak duzelttim)

thy nin degil bu gümrük memurlarinin isi degil mi bu?

ek olarak getirilen ürün sayisi, kisi basi 2 bilgisayar ve 2 telefon diye biliyorum, miktari gecmez ise islem yapamazlar.

bunun disinda bir de yaninda getirebilecek malzemelerin maliyeti kismi var ne kadar bilmiyorum aktüel deger ama eger o miktari gecerse ve deklare edilmez ise ceza kesilir vergi ödetilir.

bunlar disinda en basta belirttigim gibi gümrükle alakali bir sey bu, thy sadece bir tasiyici. yanlissam düzeltin.
  • serabetan  (25.11.13 21:55:44 ~ 21:58:22)
aynen THY nin kontrolü değil o.
benim duyduğum gümrükçüler kafalarına göre sen sen sen deyip çıkmak üzere olan yolcuların bavullarını xraye sokarlar rastgele.

kutusuzsa eğer elektronik aletler benim kişisel kullanımım için deyip ticaret yapılmadığı da fazlasıyla kanıtlanmış olunur sayı fazla ise
  • jedilance  (25.11.13 22:02:59)
Son bikac haftada artmis o gumrukcu olaylari iste. 10 yolcudan 6'sini kontrole aliyorlarmis. Diyenlerin yalancisiyim tabi.

  • x daemon  (25.11.13 22:51:23)
evet kontroller arttı, genelde kıbrıs uçaklarından inenleri x-raye sokuyorlar, şans tabi sen dur sana bakalım vs diyor, geçen bende 6 şişe alkol vardı acımadı aldı fazla diye...

  • senbanabakma  (26.11.13 08:11:37)