Yetiştirme yurduna ziyarete giden var mı?

Aranızda yetiştirme yurtlarına, farklıysa çocuk evlerine, ziyarete giden var mı hiç? Her isteyen çocuklara ablalık/abilik yapabiliyor mu? Daha fazla soru sormayayım da şey diyeyim, giden varsa ve deneyimlerini benimle paylaşırsa çok mutlu olurum. :)

Biz 1907 unifeb olarak her üniversite bulunduğu ildeki yetiştirme yurduna her sene gidiyor. Hatta müdüründen izin alıp çocuklardan 2 tanesini çıkarıyoruz dışarı.. pikniğe filan götürüyoruz. Haliyle çok mutlu oluyor çocuklar :)

  • onikionikibinonalti  (25.11.13 20:35:02)
Ben bir dönem gitmiştim 6 ay kadar. İstediğiniz kadar gidebiliyorsunuz. Başlangıçta gönüllü çalışmak istediğinizi belirten bir dilekçe veriyorsunuz hatırladığım kadarıyla. Ve gerçekten çok keyifli :)

  • purusha  (25.11.13 20:39:19)
Ben her hafta bir gün gitmeyi düşünmüştüm. Mümkün değil mi acaba böyle bir şey? Direkt kabul etmezler mi? Ya da oradaki çocukların tepkisi nolur? Bunları düşünmekten, bunlardan çekinmekten haftalardır erteliyorum artık bir adım atmak lazım geliyor sanki.

Heh @purusha. mümkünmüş her hafta gitmem. Peki çocuklarla nasıl vakit geçiriliyor? Ödev ders kitap oyun vs?
  • okuyamıyom ben ya  (25.11.13 20:40:06 ~ 20:42:34)
Hava güzel olduğunda 10 kadar çocuğu parka çıkarıyordum ben bahçesinde kendi parkı vardı. Havalar kötü olduğunda içeride oturuyorduk oyun oynuyorduk bazen. Bazen derslerine yardımcı oluyordum. Daha küçüktüm ben biraz amaçsızca gittim ama sen ben çocukların dersleriyle ilgilenmek istiyorum vb. bir amaçla gidersen ona göre yardımcı olurlar sanırım.

  • purusha  (25.11.13 21:39:15)