Hukukla ilgilenen arkadaşlara takipsizlik sorusu

Selamlar ,

Telefon karşılığı sahte para aldım ve dosya polisyen savcılığa gönderildi. Savcılık 7 ay araştırdı telefonun kimde olduğunu buldu lakin gidip teşefonu bir türlü alamadı , elime takipsizlik kararı gelmediği halde savcılığa gittim ve savcı dosyanın takipsizlik sonucu bir yere ( neresi olduğunu anlayamadım moralim bozulmuştu) gönderildiğini söyledi.

Bende dolandırıldığım telefonun kimin elinde olduğunu araştırmış ve numarasına ulaşmıştım.
Kendisini aradıö ve durumu izah ettim , tam Türkçe bilmediğini(zaten yabancıydı kayıtlarda) eşine aratacağını söyledi.

Şimdi sorum şudur , eğer karşı taraf emniyete telefonu teslim etmeyi kabul ederse benim ne yapmam gerekir? Etmezse ne yapmam gerekir? Dosyanın gönderildiği yeremi ulaşmalıyım yoksa emniyette bu işi çözebilir miyim?
Son olarak avukat bulundurmam gerekir mi?

Teşekkürler

Takipsizlik kararı, suç konusunda yeterli delil vs olmadığı için verilen karardır. Takipsizlik kararıyla birşey yapamazsınız. Takipsizlik kararına itiraz edin(şikayetçi sizsiniz diye düşünüyorum)

Emniyet savcılık ya da mahkeme kararı olmadan birşey yapamaz.
  • dahili meddah  (25.11.13 10:06:06)