Tembellik

Tembelliğe karşı ne yapılabilir? Oturup ders çalışmam gerekirken internette amaçsızca zaman geçiriyorum. Canım sıkılıyor aslında. Yapacak bir şey bulamıyorum. Ama yine de kitabı açmak içimden gelmiyor? Bir ilacı falan yok mu arkadaş? :)

Çok zor da değil anasını satayım. Kapat bilgisayarı, aç kitabını oku. Keyif de alıyorum aslında çalışırken. Ama yine de çalışasım gelmiyor. Onun yerine birşey yapsam yine gam yemeyeceğim. O da yok ki. Akıl verin lan.

Teşekkürler.

hangi bölümde okuyorsun?

  • rock n roll  (23.11.13 22:47:29)
zorla da olsa oturunca başına devamı geliyo maksat bi kaç gün başına oturabilmek sonra alışıyosun hergün çalışıyosun.

  • ergenpezeveng  (23.11.13 22:49:03)
çok kişide olan bi şey. sanmıyorum çözümü kolay olsun

  • icim urperiyor  (23.11.13 22:52:17)
okul okumuyorum. adderall öneren arkadaşlara teşekkürler :D

psikiyatri hocam hipnoz yapıp ne zaman ders çalışsan bir rahatlık hissedeceksin telkininde bulunmuştu. o bile işe yaramadı lan.
  • fayfim  (23.11.13 22:55:08)
  • freebird5406_2  (23.11.13 22:58:35)
doktor musun?öyleysen eğer senin tembel olma lüksün yok.canımızı emanet ediyoruz.

  • rock n roll  (23.11.13 22:59:29)
abi ben ders çalışmam lazım diyorum sen bana 37 dakikalık video öneriyorsun :) yaktın beni kesin izlicem şimdi :)

@rock n roll

doktoruz da insanlıktan çıkmadık ya arkadaş. tembel olma lüksün yok ne demek? öyleyim işte kendimi inkar mı edeyim :)
  • fayfim  (23.11.13 23:01:32)
tıbbı seçerken düşünecektin bunları.evet tembel olma lüksün yok.çok ciddi bir iş yapıyorsun,şakası yok :)

  • rock n roll  (23.11.13 23:02:58)
tembellik yapmana neden olacak şeylerden uzaklaş. bir kütüphaneye gidip yanına iphone da almazsan mis gibi çalışırsın.

  • [silinmiş]  (23.11.13 23:04:22)
@rock n roll

şu anda aktif olarak çalışmıyorum. tembel olma lüksüm var yani :p

o seçimi yaptığımda 16 yaşındaydım. ah ulan ah. şimdiki aklım olsa olurdum mis gibi bir eczacı, 2 tane kalfa tutar, bir de para sayma makinesi alırdım. peh..
  • fayfim  (23.11.13 23:05:20)
2 3 gun calisma fikrinden uzaklas
Calisma haricinde herseyi yap

3. Gunun sonunda sikilacak ve ben aslinda ne yapiyordum diyerek baslarsin
Bence..
  • cecilia  (23.11.13 23:13:39)
biraz tempolu koşu, yürüyüş -> yorgunluk + duş iyi gelebilir. ama kendi söylediğin gibi o bilgisayarı sen kapatmadıkça biz ne desek nafile.

  • absel  (23.11.13 23:23:14)
interneti kapat!
işe yarayan tek şey o :)

ama öyle bir kapatacaksın ki modemi fln kaldıracaksın, yeniden kurmaya üşeneceksin.
  • goldentitan  (23.11.13 23:26:07)
ama interneti, bilgisayarı kapatırsam yazdıklarınızı nasıl göreceğim :D

onu düşündüm aslında. verilebilecek en doğru tavsiye bence de bu. bilgisayarı kapa, görülemeyecek bir yere kaldır. lakin.. lakin.
  • fayfim  (23.11.13 23:29:39)
  • SPQR  (23.11.13 23:29:55)
tıpla ilgili bir konu çalışmıyorum. dil öğrenmeye çalışıyorum. bana mesleğimi, zorluklarını, yapmam gerekenleri vs öğretmeye çalışmayın lütfen. bana akıl verini sen doktorsun çalışmak zorundasın diyin diye söylemedim. mesleğimin konu ile hiçbir alakası yok. tembellik ile ilgili problemimi nasıl yeneceğimle ilgili fikriniz varsa söyleyin lütfen. yoksa tıpla ilgili neyi bilip neyi bilmemem gerektiğini, hastalara reçete yazarken ne düşünmem gerektiğini, bunun veballerini hepinizden daha çok biliyorum. şüpheniz olmasın.

  • fayfim  (24.11.13 00:54:32)
ozur dilerim, cevabimi sildim. rock n roll'a verdiginiz cevaptan, dil ogrenmek icin calistiginiz anlasilmiyodu.

  • compadrito  (24.11.13 01:14:04)
önemli değil. dünya hali, olur böyle şeyler. konuyla ilişkili olmadığı için o konuda ayrıntılı bir şeyler yazmadım. o şekilde algılanması doğal fakat benim sorum sadece bilgisayarı bırakıp kelime ezberime, dil derslerime nasıl dönerim konusunda tavsiye amacıydı yani. bunlar hep rock n roll'un başının altından çıktı :)

  • fayfim  (24.11.13 01:20:59 ~ 01:21:16)
belki bi faydasi tokanir:

(bkz: ingilizce kelime ezberleme yolları/@compadrito)

ozet: ben sizin yerinizde olsam, kelime ezberlemez, bilgisayari da birakmazdim...
  • compadrito  (24.11.13 01:33:13)