kedi hakkında

kediler var da apartman önünde, yenmiş tavuk kanatları versek tabi kemik ve az et var doğal olarak, yer mi?

sıkıntı olur mu?

teşekkürler.

16 kedimiz var anne evinde, henüz tavuk kanatlarından bir şey olmadı. 25 -farklı kedilerlerle deneyimlenen) yıllık bir süreçten bahsediyorum.

Ama köpeklere vermeyin,köpeklere sadece büyükbaş hayvan kemikleri verebilirsiniz.
  • yahveyire  (23.11.13 20:47:32 ~ 20:48:01)
bence verin ama bol su da koyun yanına.
benim 2 kedi deneyimim oldu sadece ama ben de yedikleri bir şeyden bağırsak bozulması dışında bir zarar gördüklerini görmedim ki kemikli tavuk vs veriyoruz.

  • whoosie  (23.11.13 20:53:36 ~ 20:53:44)
Yıllardır köpek kedi beslerim yavru yetişkin hepsinede verdim hiçç bi sıkıntı yaşamadım.Ver gitsin....Nette devamlı yazıyo kemik vermeyim vs.diye ama bu hayvanların doğal yiyeceği kemik...Hayvan nerden bulacak kuşbaşıyı,kıymayı....

  • ozer37  (23.11.13 21:10:27)
Konuyla azıcık alakasız ama: Kemik kedi/köpeğin doğal besinidir evet ama tavuk kemikleri köpekler için öldürücüdür, tavuk göğsünün içinse sinsice saklanmış bir kemik arkadaşımın köpeğini az daha öldürüyordu. Boğazına takılmış -tahmin edebileceğiniz gibi, veteriner bunu oradan çıkarmam imkansız ya boğazını kesip alıcam ama atardamarına gelebilir, ya da aşağı ittiricem o zaman da midesini delebilir demiş. Mecbur risk alıp aşağı ittirmişler, kanlı ishal olursa da hemen getirin demişler. Çünkü neden? Midesini delebilirmiş kemik.

O yüzden kedilere tavuk kemiği olur da köpeklere gerçekten olmaz.
  • yahveyire  (24.11.13 12:09:06)