yeni doğum yapan arkadaşa/bebeğine hediye

arkadaşım 5-10 gün sonra doğum yapacak. ne hediye alınır ne götürülür, fikriniz var mı?

(not: daha çok bebek için hediye düşünüyorum ama anne için de olabilir)

bebek giysileri olabilir. tulum, gulduruklu t-sortler, onlukler, pabuclar vb.
bir de misal benim yasadigim yerde bebek bezi pahali, bebek bezlerinden hediye paketi yapip goturmek de yaygin.

  • viva paulista  (23.11.13 13:03:27)
altın tabii ki. hem etrafındaki tüm teyzeler kıyafet getirir hem de ilk bebeğiyse kendisi bi dolu almıştır zaten.

  • kakao  (23.11.13 13:05:23)
minnoşa kıyafet almayın. zaten her kıyafeti bebişken sadece bir kere giyebiliyorlar hem hemen büyüdükleri için hem de herkes kıyafet alıyor ki anne de çok almıştır. kıyafeti kesinlikle önermiyorum en rahatı altın

  • glori  (23.11.13 13:07:57)
reşat altını alıcan.yastığına iliştiricen.

  • ganyotçu  (23.11.13 13:08:36)
anneye güzel bir hediye al sen.

  • rock n roll  (23.11.13 13:09:01)
ilk kez anne oluyorsa bebeği emzirirken, altını temizlerken, üstünü giydirirken fala acemiliği çok olacaktır. en basitiden uykusuzluk yüzünden organize olamayacak yıkadığı kıyafetleri bile ütülüyemeyecektir. yani bebek kıyafeti bu nedenlerle ilk başta çok büyük ihtiyaç. o yüzden "yeni doğan" bedelerinde tulumlar, bodyler, pijama takımları çok işine yarar. bunların cicili bicili olanları var piyasada. bi dolşasanız mutlaka görürsünüz.

kış bebeği olacakmış. yine "yeni doğan" veya "0-3 ay" bedenlerinde dış giyimlik astronot gibi gösteren tulumlardan, polardan yapılma yumuşacık bere-eldiven setlerinden alabilirsiniz.
  • in pyjamas  (23.11.13 13:11:07)
çulu çaputu boşver. kesene göre bi altın al. gramlık olur, çeyreklik olur vs.

  • battal gemalmaz  (23.11.13 13:42:01)
images.hepsiburada.net
her türlü mama,çorba vs için anneler cok kullanıyormuş.

  • demoniclewinsky  (23.11.13 13:44:53)
bence giysi alma, gerçekten hiç kullanılamadan bebiş büyüyüveriyor. altının dışında annenin işini kolaylaştıracak, kullanabileceği şeylerden al. termometre olur, emzirme yastıkları filan olur o tarz bir şey al bence.

  • dust in the wind  (23.11.13 14:48:20)