Ev alırken dikkat edilecek hususlar

Tapu vs durumlarında, bölgede, içinde dışında bir yamuk var mıdır diye nelere bakmakta fayda var?

evde kendin oturmayı planlıyorsan; içinde kiracı olan ev satın alma mesela. çıkartıcam diye uğraşır durursun.
birebir başıma geldi, ordan biliyorum.

bir de aynı aileye mensup kişilerin farklı dairelerde otruduğu apartmanlardan kaçın derim; kendi özel mülkleri gibi apartman boşluğunda top oynamayı, en üst kattan en alt kata bağıra bağıra yarım saat konuşmayı hak zannediyorlar (ev alma komşu al yani)

bir de bir inşaat mühendisi-ya da işten iyi anlayan bir ustaya- evin taşıyıcı kolonlarını, duvarlarını bi yoklatmakta fayda var.

kolay gelsin.
  • tustin jimberlake  (23.11.13 12:14:30)
ısı ve ses yalıtımı da çokça önemli..

  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (23.11.13 12:31:29)
tapuda yazan ada parselin sizin almak isteidğiniz binaya ait olduğuna dikkat edin.

kat mülkiyeti yoksa ve sadece hisse alıyorsnaız hisse oranınıza dikkat edin.

kat mülkiyeti varsa bağımsız bölüm numarasının doğru olduğuna emin olun.

mümkünse 2000 yılından önce yapılmış bir binadan almayın.

tustin jimberlake nin önerilerini tekrar etmeme gerek yok fakat ustaya yada mühendise şöyle bir gösterilecek şey değildir betonarme yapı. numune alınıp laboratuar yapılmadan ne olduğunu bilemezsiniz.
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (23.11.13 12:43:50)