kitap seçmece

birine şiir kitabı hediye edecek olsanız hangisini seçerdiniz

birhan keskin - kim bağışlayacak beni
didem madak - ahlar ağacı
nilgün marmara - daktiloya çekilmiş şiirler
şule gürbüz - kanbur (şiir kitabı değil gerçi)

bunlar dışında eklemek istediğiniz başka öneriler de olabilir :)

birine şiir kitabı hediye edecek olsaydım, muhtemelen birine şiir kitabı hediye etmek istemezdim.

  • hepiniz oleceksiniz  (23.11.13 01:46:42)
arthur rimbaud - ben bir başkasıdır.

hediyeyi alacağınız kişiye a.rimbaud'un çağdaş fransız şiirine katkısını araştırmasını da öğütlerseniz, yani 17-21 yaşları arası bu elemanın(!) neler yaptığını hediye edeceğiniz kişiye merak ettirirseniz bu iş tamamdır. başka bir şeye gerek yok.
  • papillon7  (23.11.13 01:52:59)
cemal süreya fazla mı klasik olur?

  • aguilas negras  (23.11.13 01:54:51)
@aguilas negras evet ikinci yeninin tadına bakmış durumda farklı bir şeyler olsa daha güzel olur :)

  • freebird5406_2  (23.11.13 02:00:31 ~ 02:01:58)
Didem Madak'ı tercih ederdim, kendimede kısa süre içinde almayı planlıyorum.

  • neskafefincanindaturkkahvesi  (23.11.13 02:10:25)
birhan keskin ilk tercihim olur. ikinci tercihim ise nilgün marmara. ancak alacağınız kitabı hangi cinse alacağınız da çok önemli. bir hatuna alacaksanız kesinlikle birhan keskin. cemal süreya artık fazla klasik. onun yerine turgut uyar alabilirsiniz. ama benim kişisel tercihim her zaman ahmed arif.

  • karsiz ve donsuz geceler diliyorum  (23.11.13 02:43:48)
bana birhan keskin hediye edilmişti, çok sevinmiştim.

  • falafila  (23.11.13 02:51:27)
herkes her siiri her zaman anlayamaz.
siir kisiseldir, ozneldir. bu yuzden sorunuzun yaniti hediyeyi alacak kisiye ozel olmali.

sahsen bu sairlerin her birini severim. ama bu siralar nilgun marmara'ya degil, birhan keskin'e daha cok sevinirdim.
  • viva paulista  (23.11.13 05:41:48)